SPORTOWA NIEDZIELA. Najlepsi gracze wyjechali z Trzebini z tabletami

22.02.2015 17:06 | 0 komentarzy | 3 383 odsłony | Marek Oratowski

Atrakcyjne nagrody przyciągnęły do Trzebini 136 młodych zawodników, walczących przez weekend w prestiżowym turnieju. Szachiści z naszego regionu bynajmniej nie wystąpili w roli statystów.

0
Zawodnicy zasiedli do rozgrywania partii w sali gimnastycznej SP nr 8 w Trzebini

SZACHY

XX Międzynarodowy Turniej Młodych Talentów w Szachach Aktywnych

Przez dwa dni w SP nr 8 w Trzebini rywalizowało 136 zawodników. W imprezie uczestniczyli także miłośnicy królewskiej gry z Anglii, Niemiec, Słowacji i Ukrainy. Impreza odbywała się na dystansie dziewięciu rund. Każdy gracz miał pół godziny na partię.

- Poziom w tym roku był wyjątkowo wysoki. Nawet zawodnicy z końca stawki to uznani szachiści. Dla moich zawodników było to więc bardzo dobre przetarcie przed mistrzostwami Polski - powiedział nam Marian Sadzikowski z UKS SP 8 Chrzanów.

Zawodnicy z Chrzanowa i Trzebini liczyli się w całej stawce. Kilku z nich zajęło miejsca w ścisłej czołówce. W najmłodszej kategorii (do 8 lat) Borys Gębala z UKS SP 8 Chrzanów zajął 11. lokatę. Wśród szachistów do 10 lat Martyna Wikar (UKS Hetman Koronny Trzebinia) była druga w "generalce" i najlepsza wśród dziewcząt. Hubert Meers reprezentujący barwy UKS SP 8 Chrzanów zakończył turniej na piątym miejscu. Także piątą lokatę zajął jego klubowy kolega Tomasz Musiał, startujący w stawce 21 zawodników w kategorii do 12 lat. W grupie do 14 lat najlepszą szachistką została trzebinianka Weronika Łęczek. Z dorobkiem 6,5 punktów w klasyfikacji generalnej była trzecia, ustępując jedynie kolegom ze Słowacji i z Olkusza. W gronie najstarszych (do 16 lat) brylowali zawodnicy zagraniczni. Najlepszym Polakiem okazał się piąty w klasyfikacji końcowej Maciej Kasprzyk (UKS Hetman Koronny Trzebinia).

Dzięki hojności sponsorów najlepsi wyjechali z Chrzanowa z cennymi nagrodami, m.in. tabletami.