SPORTOWA NIEDZIELA. Kazimierz Kmiecik w Chrzanowie: wciąż trzymamy formę (ZDJĘCIA, AUDIO)

11.01.2015 16:14 | 0 komentarzy | 4 283 odsłony | Michał Koryczan, Marek Oratowski

Oldboje Wisły Kraków wygrali 7-5 z dawnymi piłkarzami Fabloku. Ponad tysiąc złotych z licytacji przeprowadzonej w przerwie meczu zasiliło konto WOŚP. Młode Wliki wygrały turniej o Puchar Prezesa UKS Dulowa, pokonując w finale Los Koyotos.

0
Kazimierz Kmiecik i Antoni Gawronek wrzucają do puszki 1090 zł, uzyskane w trakcie licytacji fot. Marek Oratowski

PIŁKA NOŻNA HALOWA

Mecz Oldboje Fabloku - Oldboje Wisły Kraków 5-7 (3-3)

Dla Fabloku gole zdobyli: Marek Głowacz, Tomasz Broniek, Tomasz Antonik, Piotr Matyaszewski i Paweł Przepiórka

Dla Wisły trafiali: Dariusz Marzec (5) i Marek Motyka (2)

Fablok: Bogdan Zemanek, Antoni Gawronek, Grzegorz Kargula, Marek Głowacz, Tomasz Broniek, Tomasz Antonik, Grzegorz Biśta, Paweł Przepiórka, Piotr Matyaszewski, Arkadiusz Pokojski, Artur Oczkowski, Kamil Zemanek, Tadeusz Broniek, Mirosław Kmieć, Piotr Stach

Wisła: Rafał Smalcerz, Jacek Matyja, Jan Orłowicz, Krzysztof Szopa, Marek Motyka, Dariusz Marzec , Zdzisław Janik, Ryszard Czerwiec, Kazimierz Kmiecik, Grzegorz Kmiecik

Po raz jedenasty Antoni Gawronek zorganizował w chrzanowskiej hali "orkiestrowy" mecz. Co prawda piłkarze obu drużyn, podkreślali, że spotkanie jest tylko towarzyskie. Jednak ich sportowe ambicje sprawiły, że kibice zobaczyli interesujące spotkanie. Do przerwy (grano 2 razy po 25 minut) był remis 3-3. Goście zaczęli strzelanie po golu Dariusza Marca, który trafił do pustej bramki. Potem trzy razy pod rząd umieszczali piłkę w siatce byli Fablokowcy. Ostatnie słowo przed przerwą należało do gości, którzy za sprawą uderzeń Marka Motyki i Dariusza Marca pokonali Bogdana Zemanka.

Dariusz Marzec po przerwie dołożył jeszcze trzy gole. Przy stanie 5-6 chrzanowianie wycofali bramkarza, jednak dostali wtedy gola. Całe spotkanie zakończyło się zatem wynikiem 7-5 dla krakowian, którzy na ławce mieli znacznie mniej zmienników od gospodarzy. Mimo to dobrze wytrzymali trudy spotkania.

W przerwie doszło do licytacji wiślackich gadżetów. Najwięcej (400 złotych) jeden z kibiców zapłacił za piłkę z autografami piłkarzy Wisły. Za dwieście złotych "poszła" koszulka Juniora Diaza. Przypomnijmy, że w ubiegłym roku padł rekord przychodów z licytacji, wynoszący dwa tysiące złotych. Pieniądze do puszki WOŚP (w sumie 1090 zł) wrzucili Kazimierz Kmiecik i Antoni Gawronek.

Mówi Kazimierz Kmiecik, dawna gwiazda Wisły Kraków

Kazimierz_Kmiecik.mp3

Mówi Antoni Gawronek, organizator meczu

Antoni_Gawronek.mp3

Turniej o Puchar Prezesa UKS Dulowa w ramach Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy
Zawody zorganizowane zostały przez klub sportowy z Dulowej po raz dwunasty. W tegorocznych zmaganiach wzięło udział osiem ekip.
W grupie A rywalizację zdominowała drużyna Ślimaki, w której wystąpiła trójka zawodników trzecioligowego MKS Trzebinia-Siersza: Marcin Kalinowski, Michał Kowalik i Krzysztof Pająk. Drugą lokatę zajęły Larwy, wyprzedzając w klasyfikacji Goldin Boys lepszym bilansem bramkowym (w bezpośrednim starciu tych ekip padł remis 5-5).
Grupę B, także dzięki korzystniejszej różnicy goli, wygrały Młode Wilki, oparte na graczach Błyskawicy Myślachowice. W tabeli wyprzedzili Los Koyotos, z którymi zremisowali 4-4.
W półfinałach Los Koyotos pokonał Ślimaki 7-4, natomiast Młode Wilki zwyciężyły z Larwami 5-2.
W pojedynku o pierwsze miejsce, będącym powtórką spotkania grupowego, emocji nie brakowało. Młode Wilki prowadziły od początku, ale rywale zdołali odrobić część strat. W końcówce, gdy Los Koyotos przegrywali różnicą jednego trafienia, postawili wszystko na jedną kartę, ruszając do rozpaczliwych ataków. Rywale nie dali jednak strzelić sobie wyrównującego gola. W dodatku w ostatnich sekundach sami zdobyli jeszcze jedną bramkę i wygrali cały turniej.
Zwycięzcy zagrali w składzie: Michał Woźniak, Mateusz Wilk, Kamil Wojdyła, Kacper Głowacz, Jakub Piotrowski, Rafał Binek, Grzegorz Wicher.
Wpisowe z turnieju - ponad 400 zł - tradycyjnie wzbogaciło konto WOŚP. Podczas zmagań piłkarskich kwestowały także wolontariuszki.