Ponad stu zawodników pobiegło na koniec roku (ZDJĘCIA, AUDIO)

31.12.2014 17:12 | 0 komentarzy | 2 950 odsłony | Marek Oratowski

Student z Olkusza Bartosz Karoń po raz trzeci z rzędu wygrał w Chrzanowie środowy bieg sylwestrowy. Pod koniec stawki, ale w dobrej formie, zawody ukończył burmistrz Marek Niechwiej.

0
Grupa biegaczy dociera do mety przy SP nr 6 w Chrzanowie

W parku w Kościelcu na 9-kilometrową trasę wybiegło w środowe przedpołudnie 108 zawodników. Przyjechali m.in. z Katowic, Olkusza i Tychów. Najstarszy z nich Edward Kurek z Czeladzi miał 75 lat.

Po 29 minutach i 57 sekundach do mety dobiegł Bartosz Karoń. Po raz trzeci z rzędu zawodnik specjalizujący się w biegach przełajowych, medalista tegorocznych akademickich mistrzostw kraju, odebrał w Chrzanowie nagrodę pieniężną przeznaczoną dla zwycięzcy. O dziesięć sekund wyprzedził Michała Radwana z WKS Wawel.

Pod koniec trzeciej dziesiątki uplasowała się chrzanowianka Alekandra Jachimczyk, najlepsza z kobiet. Dziewiąty był najszybszy biegacz z naszego regionu Robert Zielonka, specjalizujący się w krótkich dystansach.

Pod koniec stawki przybiegli przewodniczący rady miejskiej Krzysztof Zubik oraz burmistrz Marek Niechwiej. Ten drugi zajął 98. miejsce. Wcześniej wystąpił już w pierwszej edycji Chechło Run. Dystans pokonał w godzinę i niecałe dwie minuty. Jak każdy biegacz dostał pamiątkowy medal. W towarzystwie działaczy KS Orły i innych oficjeli uhonorował potem najlepszych zawodników pucharami oraz nagrodami pieniężnymi i rzeczowymi.