Nie masz konta? Zarejestruj się

Trzebinia

Wujek Adam wraca do urzędu

01.12.2014 13:58 | 9 komentarzy | 9 610 odsłon | Anna Jarguz

Po czterech latach przerwy Adam Adamczyk ponownie obejmuje urząd burmistrza Trzebini. Będzie to jego czwarta kadencja. Pytamy go, jak ocenia wynik wyborów i czym się zajmie w pierwszej kolejności.

9
Wujek Adam wraca do urzędu
Adam Adamczyk
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Anna Jarguz: Wygrał pan przewagą blisko dwóch tysięcy głosów. Spodziewał się tak dobrego wyniku?
Adam Adamczyk: - Założyłem, że nie polegnę. Ale że będę miał aż tak druzgocącą przewagę, to się nie spodziewałem.

Jak pan myśli, dlaczego wyborcy postawili właśnie na pana?
- Mój stały elektorat szacuję na około cztery tysiące mieszkańców. Wszyscy powyżej to osoby, które miały już dość obiecanek bez pokrycia i stanęły po mojej stronie. Jeśli dodamy do tego coś tak podłego, jak wydrukowanie na żółtej stronie tylu oszczerczych informacji (ogłoszenie wyborcze sfinansowane przez KWW Wspólnota Samorządowa Trzebinia, zamieszczone w poprzednim numerze „Przełomu" - dop. aut.), mamy wynik. Ta ulotka odbiła się mojemu konkurentowi rykoszetem.

Zwycięstwo świętował pan w domu?
- Tak, w domu na bieżąco informowano mnie o wynikach głosowania. W momencie, gdy przewaga głosów przekroczyła tysiąc, wiedziałem, że wygrałem. Towarzyszyła mi rodzina i bliscy.

Kto będzie pana wiceburmistrzem?
- Wiem, że spekulacje trwają, ale nie podjąłem jeszcze decyzji.

Rozważa pan pozostawienie Barbery Siemek na tym stanowisku?
- Rozważam.

Czy się pan zajmie w pierwszej kolejności po objęciu urzędu burmistrza?
- Tematami, które na gorąco potrzebują kontynuacji.

Konkretnie.
- Budową obwodnicy Czyżówki. Sprawdzę, czy jest jeszcze możliwość pozyskania drogi za cztery miliony, przy wyłożeniu tylko miliona. Drugi temat to rekultywacja składowiska odpadów. Muszę się też przyjrzeć budżetowi na 2015 rok, bo założeń dokumentu nie znam. Wiem tylko, że dług gminy przyrósł.

W II turze wyborów do urn poszło 9.669 spośród 27.909 uprawnionych do głosowania. Frekwencja wyniosła 34,64 proc. Adama Adamczyka poparło 5.750 wyborców (60,49 proc.). Natomiast na Stanisława Szczurka zagłosowało 3.756 osób (39.51 proc.)