Alwernia udanie zakończyła rundę jesienną

08.11.2008 16:27 | 0 komentarzy | 987 odsłon | red
Wygrywając 2-1 (2-1) z Limanovią Limanowa Alwernia zakończyła tegoroczne występy przed własną publicznością. Bramki dla gospodarzy zdobyli w 35. minucie Marcin Józkowicz i chwilę później Dawid Chylaszek. Dla przyjezdnych bramkę zdobył Maciej Ślazyk.
0

Od początku meczu niewielką przewagę posiadała Alwernia. To goście objęli jednak prowadzenie. W 32. minucie dobre dośrodkowanie z rogu Czai na bramkę zamienił Ślazyk. Alwernia błyskawicznie i z nawiązką odrobiła straty. Najpierw Józkowicz efektownym strzałem z woleja nie dał szans Ogórkowi, a chwilę później Chylaszek wykorzystał niezdecydowanie defensywy gości i padając na murawę podwyższył na 2-1 strzałem z dwóch metrów.

Po przerwie Limanovia miała kilka szans na doprowadzenie do remisu, ale wyjątkową nieskutecznością popisali się Jantas i Ślazyk. Pierwszy nie trafił do pustej bramki po niepewnej interwencji Chuderskiego, drugi w dobrej sytuacji strzelił wprost w ręce bramkarza Alwerni.

Podopiecznym Mariusza Wójcika został do rozegrania już tylko jeden mecz – zaległe spotkanie w Muszynie z miejscowym Popradem.