Trzebińskie unihokeistki drugie w Małopolsce

24.11.2008 13:17 | 0 komentarzy | 5 177 odsłon | red
Uczennice Gimnazjum nr 1 w Trzebini zajęły drugie miejsce w piątkowym turnieju unihokeja, rozegranym w ramach Małopolskiej Gimnazjady Młodzieży w Nowym Targu.
0
Uczennice Gimnazjum nr 1 w Trzebini - zdobywczynie drugiego miejsca na Małopolskiej Gimnazjadzie Młodzieży w unihokeju

- To największy sukces szkoły w tej dyscyplinie. W poprzednich dwóch latach uczennice zajmowały najniższe miejsce na podium – mówi Mariusz Brzózka, nauczyciel wychowania fizycznego w Gimnazjum nr 1 w Trzebini.

Dla kilku dziewcząt wicemistrzostwo w Gimnazjadzie to kolejny tegoroczny sukces. Trenujące na co dzień w PUKS nr 3 Trzebinia zajęły czwarte miejsce w Mistrzostwach Polski w unihokeju.

- Trenuję już od trzeciej klasy podstawówki. To sport dla każdego. Jest emocjonujący i uczy współpracy – mówi Adrianna Warzecha.

Trzebinianki w drodze do finału nowotarskich zawodów zremisowały z gimnazjalistkami z Michałowic 0-0, pokonały krakowianki 2-0 oraz zespól gospodarzy 1-0.

W finale uległy unihokeistkom z Ludźmierza 0-4.

- Byłyśmy już dosyć zmęczone i mecz nam zupełnie nie wyszedł – przyznają zawodniczki.

Na Gimnazjadzie trzebinianki wystąpiły w składzie: Joanna Brzózka, Sonia Chrostek, Karina Turakiewicz, Adrianna Warzecha, Paulina Najwar, Kamila Nowak, Oliwia Bednarz, Izabela Mencel, Izabela Krawczyk (wszystkie są drugoklasistkami) oraz Justyna Gierek (klasa pierwsza).