Gry i zabawy to domena Olkusza

26.11.2008 13:22 | 0 komentarzy | 2 134 odsłony | red
Uczniowie z Olkusza wygrali w środę rozegrany w chrzanowskiej hali finał wojewódzki turnieju gier i zabaw. Pokonali rówieśników z SP nr 6 w Trzebini i SP nr 1 w Chrzanowie.
0
Czwartoklasiści z SP nr 1 w Chrzanowie, dopingowani przez wuefistę Daniela Pytlika, podczas konkurencji kozłowania piłki

Rozegrano dwanaście konkurencji sprawnościowych (m.in. sadzenie ziemniaków, bieg z piłką do koszykówki, slalom z kijem do hokeja oraz sztafety zwinnościową i wahadłową). Kolejno konkurencje rozgrywali uczniowie klas drugich, trzecich, czwartych i piątych. Po ostatniej z nich prowadzący zawody Jan Matysik ogłosił, że mistrzami województwa z dorobkiem 31 pkt. zostali uczniowie olkuskiej „dziewiątki”. Drugie miejsce przypadło zawodnikom z SP nr 6 w Trzebini (25 pkt), a trzecie uczniom SP nr 1 w Chrzanowie (16 pkt).