Juniorzy Janiny polegli

20.12.2008 14:37 | 0 komentarzy | 1 590 odsłona | red
W rozegranym w sobotę meczu siatkówki juniorzy młodsi Janiny przegrali ze swymi rówieśnikami drużyną Tarnovii 0-3.
0

W pierwszym secie rywale błyskawicznie odskoczyli podopiecznym Mateusza Drabika kilkoma punktami. Pozwoliło to im na spokojne kontrolowanie gry i stopniowe powiększanie przewagi. Bardzo dobrze funkcjonował blok Tarnovii, przez który libiążanie nie mogli się przebić. Janina swoje punkty zdobywała głównie po niewymuszonych błędach przeciwników. Gospodarze cały set przegrali do szesnastu.

W drugim ich gra przynajmniej na początku wyglądała lepiej. Do stanu 8-8 grano „punkt za punkt”. Jednak dalsze losy tej części spotkania rozgrywane były już pod dyktando przyjezdnych, którzy wygrali tego seta z pięciopunktową zaliczką.

W takim samym stosunku punktowym zakończył się także trzeci set. Tarnovia bezlitośnie obnażyła braki Janiny. Najbardziej raziła nieskuteczność w przyjęciu piłki, a także wykonywane zagrywki.

W całym meczu Janina miała przebłyski dobrej gry jednak w kluczowych momentach dla losów poszczególnych setów popełniła często rażące błędy. Było to drugie spotkanie libiążan w rozgrywkach o Mistrzostwo Kadetów. Pierwszy mecz Janina przegrała z Dunajcem także w stosunku 3-0.

Skład Janiny: Szyjka, Wojtas, Dybał, Ząbek, Kumorowicz, Oleksy, Ciuła, Englert, Kędra, Sarna, Wilczak, Urbaniak.