Niestrzelone karne i bez podium

09.02.2009 07:39 | 0 komentarzy | 1 354 odsłona | red
Lew Olszyny zajął czwarte miejsce podczas Halowych Mistrzostw Małopolski juniorów starszych. Podopieczni Sławomira Gołby w pojedynku o trzecia lokatę przegrali z Limanovią po serii rzutów karnych.
0
Przemysław Nowicki odbiera puchar za czwarte miejsce

Lew turniej rozpoczął od porażki 0-2 z Garbarnią. W drugim swoim meczu z Glinikiem Gorlice Olszyny objęły prowadzenie już w 1. minucie kiedy po strzale Tekielaka dobijał Kołodziej. W 5. minucie był remis, ale po strzale z połowy Nowickiego i trafieniu W. Tekielaka Lew wygrał 3-1. Aby myśleć o półfinale musiał wygrać z Tarnovia, sztuka ta udała się i na zespół czekała już Wisła Kraków.

Rywal nie był tego dnia do ogrania i pewnie pokonał Lwa 4-0. W meczu o trzecie miejsce Lew prowadził z Limanovią po indywidualnej akcji Mariusza Kołodzieja. Szybko odpowiedzieli jednak przeciwnicy trafiając po rzucie rożnym. Wynik do końcowego gwizdka nie zmienił się i do rozstrzygnięcia potrzebne były rzuty karne. W dwóch seriach górą byli bramkarze obu ekip. W trzeciej Malczyk został pokonany, a Nowicki nie zdołał przechytrzyć golkipera Limanovii i to ten zespół zajął 3. miejsce. W finale Wisła także po rzutach karnych okazała się lepsza od Garbarni.

Najlepszym zawodnikiem w barwach Lwa Olszyny wybrano Wojciecha Tekielaka.
Lew zagrał w składzie: Malczyk, J. Tekielak, W. Tekielak, Kaiser, Kikla, Kołodziej, Nowicki, Tarabuła, Mędrek, Wideł, Skrzypiński, D. Hrabia, K. Hrabia