Wygrana Chełmka w sparingu z Jankowicami

20.02.2009 16:02 | 0 komentarzy | 886 odsłon | red
W ramach przygotowań do rundy wiosennej piłkarze KS Chełmek rozegrali w środę sparing z B-klasową Wisłą Jankowice. Podopieczni Jacka Dobrowolskiego wygrali to spotkanie 5-2.
0

W ramach przygotowań do rundy wiosennej piłkarze KS Chełmek rozegrali w środę sparing z B-klasową Wisłą Jankowice. Podopieczni Jacka Dobrowolskiego wygrali to spotkanie 5-2.

Mecz rozgrywany był w Chełmku na nowo wybudowanym Orliku. Z racji jego niewielkich rozmiarów (60x30m) trenerzy obu zespołów zadecydowali, że zagrają dwie połowy po 40 minut każda, a na boisku znajdować się będzie każdorazowo po siedmiu zawodników z obu ekip.

Mecz toczony był przy padającym śniegu, co nie ułatwiało zadania piłkarzom. Jako pierwsi na prowadzenie wyszli w nim zawodnicy z Jankowic po strzale Dużyka. Kolejne dwa gole to zdobycze Mleczka i Kuliga, którzy wyprowadzili Chełmek na prowadzenie. Do remisu doprowadził Koziarz i było to wszystko na co było stać w tym meczu zawodników z B klasy. Następne trzy trafienia dokładali gospodarze i całe spotkanie wygrali w stosunku 5-2. Mecz nie miał w sobie wiele finezji i piękna, bo obie drużyny masowo nie wykorzystywały w trudnych zimowych warunkach dogodnych sytuacji bramkowych.

Kolejnym sparingpartnerem zawodników trenera Jacka Dobrowolskiego będzie w najbliższą środę szóstoligowa Iskra Brzezinka, a mecz rozegrany zostanie prawdopodobnie na głównej płycie KS Chełmek.