Podwójne zwycięstwo LKS Żarki

27.02.2009 18:04 | 1 komentarz | 3 512 odsłony | red
W hali w Chełmku odbyły się turnieje piłki nożnej juniorów młodszych i starszych. W obu kategoriach najlepszy okazał się LKS Żarki.
1
Mateusz Wierzba i Michał Gucik z pucharem za 1. miejsce w kategorii juniorów młodszych

W hali w Chełmku odbyły się turnieje piłki nożnej juniorów młodszych i starszych. W obu kategoriach najlepszy okazał się LKS Żarki.

Tytuł króla strzelców przypadł zawodnikom tego klubu. U młodszych najwięcej goli zdobył Łukasz Wierzba, a u starszych Dariusz Gregorczyk.

W kategorii juniorów młodszych zagrały cztery zespoły grające po 20 minut każdy z każdym. W pierwszym meczu Żarki pokonały KS Chełmek 2-0, by w kolejnym meczu zremisować z Brzeziną Osiek 3-3. Brzezina pokonała także Chełmek oraz Iskrę Brzezinka, która odstawała poziomem od rywali. Właśnie z Iskrą w ostatnim meczu spotkał się LKS Żarki, który musiał wygrać różnicą czterech trafień, aby zając pierwsze miejsce w turnieju. Cel udało się zrealizować z nawiązką bowiem Żarki wygrały 8-1, a cztery gole zdobył Łukasz Wierzba, który z ośmioma bramkami został królem strzelców turnieju.

U juniorów starszych 5 drużyn grało między sobą po 15 minut. W pierwszym pojedynku Żarki po golu Gregorczyka pokonały gospodarzy – KS Chełmek. Drużyna będąca druga w tabeli ligi okręgowej kompletnie zawiodła zajmując ostatnie miejsce w turnieju. Dzięki zwycięstwu nad Chełmkiem jedyne punkty zainkasowała Janina, która aż 0-4 uległa Żarkom. LKS pokonał również Iskrę i zremisował z Brzeziną 1-1 co wystarczyło do końcowego triumfu. Królem strzelców w kategorii juniorów starszych został Dariusz Gregorczyk (LKS Żarki).