Gromiec minimalnie skuteczniejszy

01.03.2009 07:27 | 0 komentarzy | 1 430 odsłona | red
VI-ligowy Nadwiślanin Gromiec w meczu sparingowym pokonał grający klasę wyżej Fablok Chrzanów 1-0. Mecz rozegrano na boisku ze sztuczną trawą w Chrzanowie.
0

Drużyny z powiatu chrzanowskiego coraz częściej korzystają z boiska ze sztuczną trawą przy ZS nr 2 Chrzanowie. Trenujący na tym obiekcie na co dzień Fablok tym razem w sparingu zmierzył się z Nadwiślaninem Gromiec, który w rundzie wiosennej dzięki kilku wzmocnieniom zgłasza poważne aspiracje do utrzymania w VI lidze.

Lepiej mecz rozpoczął Fablok, który mógł szybko prowadzić, ale znakomite sytuacje zmarnowali Wojciech Domurat i Michał Surma. W 29. minucie bramkę zdobył Nadwiślanin. Ze środa pola na prawe skrzydło zagrał Stojewski. Mirosław Pactwa przyjął piłkę i uderzył z za szesnastki w kierunku bramki Gielarowskiego, który przepuścił futbolówkę do siatki przy bliższym słupku.

W drugiej połowie zespoły próbowały głownie uderzeń z za szesnastki, a najlepsze okazje ze strony Fabloku do wyrównania mieli młodzi Wojciech Tekielak oraz Damian Radosz. W obu przypadkach piłka znalazła się jednak ostatecznie w rękach broniącego gościnnie w Gromcu Jakuba Księżarczyka.