Krok siatkarek Maratonu na drodze do utrzymania

07.03.2009 21:55 | 0 komentarzy | 1 150 odsłona | red
Siatkarki Maratonu wygrywając 3-0 z AZS AGH Wisłą Kraków wyrównały stan rywalizacji o utrzymanie w II lidze. O wszystkim zadecyduje więc środowy mecz w Krakowie.
0
Siatkarki Maratonu blokują atak zawodniczki z Krakowa

Krzeszowiczanki dość pechowo przegrały przed tygodniem w Krakowie 2-3. Na własnym parkiecie w sobotę zagrały znacznie lepiej. W pierwszym secie notowano 12-12, ale końcówka należała do gospodyń. Po serwie w taśmę rywalek siatkarki Maratonu cieszyły się z wygranej 25-17. W drugim secie grały jeszcze pewniej, prowadząc kolejno 8-4, 15-9 i 21-12. Po ataku kapitan Agaty Kocoń miejscowe wygrały 25-15. W trzeciej partii krakowianki prowadziły 7-4, ale potem Maraton przyspieszył grę, popełniając też mniej błędów od rywalek. W efekcie gospodynie wygrały seta 24-10, a cały trwający niewiele ponad godzinę mecz 3-0. Ponieważ gra się do dwóch wygranych, o wszystkim zadecyduje środowy mecz w Krakowie.

- Jeśli zagramy tak dobrze zagrywką i w odbiorze, jak dziś, możemy wygrać – przekonywała po końcowym gwizdku Marta Kurek, trener Maratonu.