Wygiełzów mistrzem ChLF

08.03.2009 23:13 | 0 komentarzy | 1 882 odsłona | red
Zakończyły się rozgrywki Chrzanowskiej Ligi Futsalu. Na ostateczne rozstrzygnięcia trzeba było czekać nie tylko do ostatniej kolejki, ale i do końcowych sekund kończącego ligę pojedynku Protectora z OLKO.
0

Wygiełzów pokonał Antalyę 6-3 i obie ekipy czekały na rozstrzygnięcie ostatniego pojedynku pomiędzy OLKO a Protectorem. Antalya liczyła na stratę punktów przez Protector aby zająć 3. miejsce, Wygiełzów natomiast pragnął, aby ten zespół wygrał, co dałoby mu mistrzostwo kosztem OLKO.

Gracze Protectora myśleli, że spotkanie odbędzie się godzinę później i mieli problemy z zebraniem się, ale przystąpili do meczu gołą piątką. Po pięciu minutach przegrywali 2-0, ale kiedy doszli kolejni zawodnicy Protector grał coraz lepiej, by w 16. minucie prowadzić 3-2 po golu Podobińskiego. W 23. minucie na 4-2 trafił Datoń, a po chwili było już 5-2 po trafieniu Oczkowskiego. W 35. minucie Protector prowadził 6-3, ale momentalnie odpowiedział Tomasz Grabiec. OLKO obległo bramkę rywala, ale była ona jak zaczarowana i to Protector zdobył 3 punkty zajmując miejsce na najniższym stopniu podium kosztem Antalyi, a OLKO ligę skończyło na drugim miejscu. Mistrzem Chrzanowskiej Ligi Futsalu w sezonie 2008/2009 został debiutujący Wygiełzów, który miał mocne wsparcie ze strony swoich kibiców.