Brąz dla tenisisty Opoki Krzysztofa Kaczmarka

10.03.2009 11:05 | 0 komentarzy | 2 180 odsłony | red
W zakończonych w niedzielę w Ostródzie Indywidualnych Mistrzostwach Polski w Tenisie Stołowym zawodnik trzebińskiej Opoki Krzysztof Kaczmarek razem z Tomaszem Lewandowskim (AZS Politechnika Rzeszowska) zdobył brązowy medal w deblu.
0
Krzysztof Kaczmarek

To pierwszy indywidualny medal mistrzostw Polski dla Opoki.

Para Krzysztof Kaczmarek/Tomasz Lewandowski ograła 3-0 bardzo silnego debla Marcin Kusiński/Daniel Górak (obaj Trasko Ostrzeszów). W drugiej rundzie obaj trafili na klubowego kolegę z Opoki Karola Prus-Strowskiego, grającego wespół z Bogusławem Koszykiem (LUKS Pełcz Górki Noteckie). Kaczmarek i Lewandowski zwyciężyli 3-1. Ulegli dopiero 1-3 parze Jakub Kosowski (SV Pluderhausen)/Jarosław Tomicki (Silesia Miechowice), późniejszym wicemistrzom Polski. Trochę gorzej poszło graczom trzebińskiej Opoki w singlu. Najdalej zaszedł Jakub Perek. Wygrał kolejno z graczem Ożarowa Mirosławem Kiełbem (4-0) i zawodnikiem Pogoni Lębork Markiem Prądzińskim.
W trzeciej rundzie uległ faworyzowanemu Chińczykowi Wang Zeng Yi i sklasyfikowano go na miejscach 9-16. Podobne lokaty zajęła w mikstach wśród 41 zespołów para Karol Prus-Strowski (Opoka)/Aneta Olendzka (Stella Gniezno).