Zasłużone zwycięstwo Janiny

24.05.2009 10:45 | 0 komentarzy | 1 900 odsłona | red
W derbowym pojedynku piłkarze Janiny Libiąż wygrali ze Świtem Krzeszowice 1-0. Kolejny raz bohaterem gospodarzy stał się Łukasz Ząbek - strzelec jedynego gola w tym meczu.
0

W derbowym pojedynku piłkarze Janiny Libiąż wygrali ze Świtem Krzeszowice 1-0. Kolejny raz bohaterem gospodarzy stał się Łukasz Ząbek - strzelec jedynego gola w tym meczu.

Pierwsza połowa w wykonaniu obu ekip była wyrównana. W 14. minucie dogodną sytuacje mieli przyjezdni. Rzut z autu wykonywał Kozubowski. Piłka trafiła do Saroty, który podał do Dąbka. Ten strzelił głową obok słupka jednak na wysokości zadania stanął Księżarczyk.

Pięć minut później przed swoją szansą stanęli libiążąnie i nawet po strzale Gajdy piłka znalazła się w siatce bramki, ale sędzia bez wahania odgwizdał spalonego.

W 25. minucie niefrasobliwe wybicie piłki przez Księżarczyka mogło zakończyć się stratą gola po tym, jak piłka odbiła się od Dąbka i zmierzała w światło bramki. W ostatnim momencie piłkę na aut wybili jednak obrońcy Janiny.

W pierwszej połowie najlepszą okazje do wyprowadzenia swojej drużyny na prowadzenie miał Ząbek. Jego strzał z rzutu wolnego wykonywanego z około 25 metrów boiska bramkarz Świtu nie bez trudu przeniósł ponad poprzeczkę.

Tuż po zmianie stron sytuację marzenie na zdobycie gola miał Gajda, który po podaniu od Niewiedziała z sobie tylko znanych powodów nie potrafił wbić piłki do pustej bramki.

Pierwszego i jak się później okazało jedynego gola w tym meczu kibice ujrzeli w 53. minucie. Mocny i niesygnalizowany strzał z okolicy narożnika pola karnego oddał Ząbek. Piłka skozłowała jeszcze przed bramkarzem całkowicie pozbawiając go szans na udaną interwencję.

Świt najlepszą okazje do wyrównania miał po strzale z 30 metrów Saroty, który mocno huknął. Z obroną poradził sobie jednak Księżarczyk.

Podopieczni trenera Andrzeja Kosa sobotnią wygraną znów przybliżyli się do upragnionego awansu do IV ligi. Kolejnym rywalem libiążan będzie krakowski Tramwaj.