Zagórzanka wygrała w Malcu

25.06.2009 17:00 | 10 komentarzy | 2 768 odsłony | red
W rozegranym w środę pierwszym barażowym meczu o VI ligę, Zagórzanka Zagórze pokonala na wyjeździe Zgodę Malec 3-2. Bohaterem meczu został Arkadiusz Biesek, który strzelil dwa gole i wywalczył rzut karny, wykorzystany przez Artura Oczkowskiego.
10

Piłkarze Zagórzanki zagrali zgodnie z przedmeczowymi założeniami grającego trenera Artura Oczkowskiego, stawiając zdecydowanie na atak. Po kwadransie mogli cieszyć się z pierwszego trafienia. Łukasz Krawczyk, zastępujący w wyjściowej jedenastce Michała Opyda, podał prostopadłą piłkę do Arkadiusza Bieska, ten ograł obrońcę i wpakował piłkę do siatki.

Goście nie zamierzali poprzestać na jednym trafieniu. W 35. minucie Biesek został sfaulowany w polu karnym i sędzia odgwizdał jedenastkę. Oczkowski nie dał szans golkiperowi gospodarzy i było 2-0 dla Zagórza.

Niedługo po przerwie fani Zgody musieli ponownie przełknąć gorzką pigułkę. Przemysław Frączek dokładnie dośrodkował w szesnastkę, a Biesek kapitalnym szczupakiem strzelił trzeciego gola dla swojej drużyny. Od tego momentu goście cofnęli się pod własne pole karne. Gracze Zgody wykorzystali to dwukrotnie. Najpierw w 70. a później w 82. minucie zmniejszyli rozmiary porażki.

- Przed pierwszym gwidkiem ten wynik wziąłbym w ciemno. Teraz jest pewien niedosyt. Przy rezultacie 3-0 dla nas, rewanż byłby tylko formalnością - zaznacza Leon Kozioł, prezes Zagórzanki.

Podopieczni Artura Oczkowskiego, aby awansować do VI ligi, nie mogą przegrać na własnym boisku różnicą dwóch bramek, albo w stosunku 3-4, 4-5 itd. Wszystko rozstrzygnie się już w najbliższą sobotę w Zagórzu. Początek o godzinie 17.30.

- Do składu wróci Michal Opyd. Oby tylko wykurował się Biesek, mocno poniewierany przez graczy Zgody. Ma naciągnięty mięsień. Na sobotę powinien być gotowy - podkreśla Kozioł.