Waleczny MTS pokonał Radom

27.09.2009 07:22 | 0 komentarzy | 1 709 odsłona | red
Mimo nie najlepszego początku szczypiorniści I-ligowego MTS-u Chrzanów pokonali w sobotę akademików z Radomia 29-24 (14-11).
0
MTS w ataku na bramkę Radomia

Po 14. minutach grający szybko i skutecznie goście prowadzili już 9-5. Wtedy jednak w zawodników MTS-u wstąpił jakby nowy duch. W ciągu 10 minut rzucili siedem bramek, nie tracąć żadnej i prowadzli 12-10. Do przerwy utrzymali trzybramkową przewagę.

Po zmianie stron nadal dyktowali warunki na parkiecie. W 36. minucie notowano 16-14, a w 50. minucie 25-20. Piotr Rokita dokonywał cudów w bramce (obronił cztery rzuty karne), a pozyskany z Zabrza Paweł Owczarek szalał na skrzydle. Rzucił 6 bramek. Skuteczni byli też Rafal Bugajski, Adam Kruczek i Adam Bobowski. Gospodarze zasłużenie wygrali, a kibice docenili ich wysiłek brawami na stojąco. Inauguracja sezonu w chrzanowskiej hali wypadła zatem okazale. Przypomnijmy, że tydzień wcześniej MTS zremisował w Sandomierzu.

- Zagraliśmy skutecznie i radziliśmy sabie nawet grając w osłabieniu – cieszył się Adam Piekarczyk, szkoleniowiec MTS-u.