Praca przynosi efekty

01.10.2009 11:24 | 0 komentarzy | 1 850 odsłona | red
Przygotowujący się do rozgrywek Regionalnej Ligi Futsalu – Śląsk oraz Mistrzostw Polski u-18 zespół SChLF Północ Chrzanów w meczu sparingowym pokonał MOSiR Mikołów 7-2.
0
Zawodnik SChLF Północ Chrzanów Michał Kocot

MOSiR Mikołów jest prowadzony przez byłego selekcjonera kadry Polski w futsalu Leszka Latacza. Młodzież z Chrzanowa udanie zaprezentowała się przed znanym szkoleniowcem, którego podopieczni byli słabsi od Północy w każdym elemencie futsalowego rzemiosła.

Pierwszą bramkę dla gospodarzy już w 3. minucie zdobył Górczyk, zamykając akcję na dalszym słupku. W 10. min. z rzutu wolnego podwyższył Stach, a po chwili Mikołów zdobył gola kontaktowego. Do przerwy było już jednak 3-1. Asystę Stacha wykorzystał Sztogryn.
Trzy minuty po wznowieniu gry po zagraniu z autu Górczyka, piłkę do siatki skierował Kikla, a w 26. minucie po zamieszaniu w polu bramkowym, Stach ustrzelił Kocota, a ten obrońcę i futbolówka przekroczyła linię bramkową. Na 6-1 trafił Napierała, a siódmego gola dla podopiecznych Jakuba Zielińskiego zdobył Kocot. Wynik meczu na minutę przed końcową syreną finalizując kontrę ustalili goście.

- Szybko strzeliliśmy bramkę, co nieco ustawiło mecz. Z tygodnia na tydzień nasza forma wzrasta i liczę, że uda się nam namieszać w lidze wojewódzkiej oraz w mistrzostwach Polski. Kto wie, może sięgniemy po tytuł – mówił po meczu kapitan SChLF Północ Chrzanów Michał Kaiser.

Regionalna Liga Futsalu startuje 15 października. W pierwszej kolejce SChLF Północ podejmuje Gwiazdę Ruda Śląska. UKS II LO Chrzanów zagra z MOSiR-em Mikołów, a oprócz tych drużyn grają także Akademia Futsal Pyskowice, Gliwickie Stowarzyszenie Futsalu oraz Impuls Alpol Siemianowice Śląskie.

Pierwszą rundę MP u-18 Północ rozegra w Chrzanowie. Turniej odbędzie się 11 października, a poza gospodarzami zagrają Gwiazda Ruda Śląska i Selton Sosnowiec. Awans do drugiej fazy eliminacji uzyskają dwa najlepsze zespoły.

Na start w Młodzieżowych Mistrzostwach Polski zdecydował się także UKS II LO. W MP u-18 zagra w Tychach przeciwko Rodakowskiemu Tychy, GLKS Wilkowice oraz Impuls Alpol Siemianowice Śląskie. W rywalizacji MP u-20 UKS II LO pojedzie do Katowic zmierzyć się z Novą Katowice, Radanem Gliwice, Szósta Będzin oraz GKS Nowiny.