Zagórzanka lepsza od Ruchu

04.10.2009 11:31 | 6 komentarzy | 2 853 odsłony | red
W sobotnim meczu na szczycie klasy A, piłkarze Zagórzanki Zagórze wygrali zasłużenie w Młoszowej z miejscowym Ruchem 2-0.
6
Fragment meczu Ruch Młoszowa – Zagórzanka Zagórze

Od początku spotkania do ofensywy ruszyli goście, którzy wysokim pressingiem zdominowali pole gry. W 10. minucie z dystansu uderzył Bartosz Gut, ale Władysław Skoczylas sparował piłkę na róg.

Kwadrans później zawodnicy Zagórzanki cieszyli się z pierwszego trafienia. W zamieszaniu w polu karnym najprzytomniej zachował się Damian Gaudyn, który mocnym strzałem w długi róg pokonał golkipera Ruchu.

W 30. minucie było już 2-0 dla gości. Artur Oczkowski przymierzył z rzutu wolnego z 16 metrów i piłka zatrzepotała w siatce. Chwilę później Zagórze mogło prowadzić różnicą trzech bramek, ale Mariusz Wójcik nie zdołał pokonać Skoczylasa.

W 39. minucie bliski szczęścia po dośrodkowaniu Marka Niewiedziała był Michał Odrzywołek, ale jego strzał z kilku metrów zablokowali defensorzy Zagórzanki.

Po przerwie dominacja gości była już absolutna. Gracze gospodarzy nie stworzyli w drugiej połowie ani jednej sytuacji bramkowej. Kolejne gole mogli za to zdobyć piłkarze lidera A-klasy.

W 73. minucie ponownie z wolnego uderzał Oczkowski, ale tym razem futbolówka przeleciała tuż nad poprzeczką.

W 84. minucie pojedynek z Jarosławem Raczkiem wygrał Beniamin Szczęsny (zmienił w przerwie Skoczylasa).  W ostatniej minucie w pole karne wpadł Łukasz Krawczyk, ale jego strzał kapitalnie wybronił bramkarz Ruchu.

- Udało nam się wyłączyć z gry najmocniejsze punkty Ruchu, czyli Adriana Petkę i Mariusza Gaja. Cieszę się z trzech punktów oraz z tego, ze zawodnicy zrealizowali przedmeczowe założenia taktyczne – powiedział po ostatnim gwizdku Artur Oczkowski.

Dzięki zwycięstwu Zagórzanka umocniła się na pozycji lidera (mają na koncie 21 punktów). Ruch traci do nich pięć oczek.