Szósta wygrana lidera C-klasy

04.10.2009 22:43 | 0 komentarzy | 2 727 odsłony | red
Piłkarze C-klasowego KP Chrzanów II odnieśli szóste zwycięstwo z rzędu w tym sezonie. W niedzielnym meczu pokonali u siebie drugi zespół Zagórzanki Zagórze 2-0.
0
Zdobywca drugiego gola dla KP Chrzanów II Przemysław Nowicki w walce o piłkę z zawodnikiem Zagórzanki II

Chociaż zdecydowanym faworytem meczu byli liderujący w tabeli gospodarze, pierwszą groźną sytuację stworzyła Zagórzanka. W zamieszaniu po rzucie rożnym nikt jednak nie potrafił wpakować futbolówki do bramki.

W kolejnych minutach przewagę osiągnęli chrzanowianie. W 15. minucie Paweł Olszowski uderzył po ziemi z wolnego, ale Adrian Hudzik wybił piłkę na róg. W 38. minucie Damian Radosz znalazł się przed bramkarzem gości, ale ten obronił strzał rywala. Chwilę później Chrzanów wyszedł na prowadzenie. Zbigniew Domurat przedarł się lewą stroną i precyzyjnym uderzeniem w długi róg umieścił piłkę w siatce.

Po przerwie zawodnicy Zagórzanki ruszyli do śmielszych ataków. W 52. minucie niepilnowany w polu karnym Sebastian Molęda fatalnie przestrzelił głową z bliskiej odległości. Trzy minuty później Piotr Oleksa, w sytuacji sam na sam, nie potrafił pokonać Marcina Pieroga.
Niewykorzystane sytuacje zemściły się w 58. minucie. Przemysław Nowicki ładnym strzałem z rzutu wolnego zdobył drugiego gola dla KP Chrzanów II.

W ostatnich trzydziestu minutach gospodarze mogli podwyższyć wynik pojedynku. Po strzale Nowickiego piłka odbiła się od poprzeczki, a Mateusz Wojtaczka i następnie Piotr Sieprawski trafili w słupek. Piłkarze Zagórza bliscy szczęścia byli w 68. minucie, jednak Mariusz Bigaj - w zamieszaniu w szesnastce - nie zdołał skierować futbolówki do siatki.