„Kali” dal wygraną Balinowi

10.10.2009 18:29 | 3 komentarze | 1 566 odsłona | red
Czwartoligowcy Orła Balin przegrywali 0-1. Dzięki dwóm bramkom Pawła Kalinowskiego zdołali jednak odwrócić losy sobotniego meczu z Karpatami Siepraw.
3
Przy piłce Mariusz Suwaj (Balin)

W 33. minucie jeden ze stojących w murze przy wykonywaniu rzutu wolnego obrońców Karpat zagrał piłkę ręką w polu karnym i sędzia odgwizdał jedenastkę dla Orła. Kapitan balinian Paweł Kalinowski uderzył jednak obok prawego słupka. Dwie minuty później to goście egzekwowali jedenastkę. Do piłki podszedł faulowany chwilę wcześniej ich najlepszy strzelec Krzysztof Zając. Zdobył gola „na raty”, dobijając do siatki futbolówkę sparowaną przez bramkarza Piotra Lichotę. Po zmianie stron do szturmu na bramkę ograniczających się do kontr gości ruszyli podopieczni Antoniego Gawronka. W 69. minucie dopięli swego. Grzegorz Kaliciak zacentrował z wolnego w pole karne, a tam piłkę głową przedłużył Konrad Szafran. Dokładne podanie wykorzystał Paweł Kalinowski, uderzając pod poprzeczkę. Popularny „Kali” rozradował jeszcze bardziej zziębniętych kibiców w 89. minucie, gdy trafił do siatki ponownie (tym razem precyzyjnym strzałem przy lewym słupku) i utonął w ramionach kolegów.
To zwycięstwo nam się należało, choć przyszło nam z trudem i przy odrobinie szczęścia. Po pierwszej połowie byłem zły na siebie za niewykorzystanego karnego. Jednak po meczu jest się z czego cieszyć – powiedział nam uradowany kapitan balinian Paweł Kalinowski, niewątpliwy bohater meczu.