Sensacja w Dulowej

11.10.2009 21:44 | 7 komentarzy | 2 948 odsłony | red
Do sporej sensacji doszło w niedzielnym meczu w Dulowej. Miejscowy UKS, wicelider B-klasy, przegrał z zamykającą tabelę Pogorzanką Pogorzyce 1-3. Dla gości było to pierwsze zwycięstwo w sezonie.
7
Dariusz Sarabun (czerwona koszulka) z Dulowej w walce z graczami Pogorzanki

Goście objęli prowadzenie już w drugiej minucie spotkania. Sławomir Glandys dośrodkował z lewej strony i niepilnowany przez nikogo Marcin Celarek wpakował z bliska piłkę do siatki.
Podopieczni Tomasza Witkowskiego odpowiedzieli w 10. minucie. Piotr Rejdych wrzucił futbolówkę na głowę Tomasza Kozaka i ten strzelił wyrównującego gola.
Kibice gospodarzy patrzyli z niedowierzaniem, gdy w 25. minucie po kapitalnym uderzeniu Patryka Króla z blisko 30 metrów gracze Pogorzanki ponownie cieszyli się z prowadzenia.
W 36. minucie bliski wyrównania był Kozak, ale jego strzał ładnie obronił Konrad Bolek.

Po przerwie Dulowa ruszyła do odrabiania strat. W 55. minucie w polu karnym padł Krzysztof Mirek, ale sędzia uznał, że bramkarz Pogorzanki nie faulował w tej sytuacji.
W kolejnych minutach gospodarze podkręcili tempo, ale gdy juz dochodzili do korzystnych okazji brakowało skuteczności. Goście z kolei mądrze się bronili, wyprowadzając groźne kontry.
W 82. minucie K. Mirek podał dokładnie do Kozaka, ale ten główką trafił wprost w ręce Bolka. Chwilę później Paweł Nowakowski strzelił z woleja, ale zbyt lekko.
W 85. minucie Pogorzanka wykonywała korner. Do piłki jako pierwszy dopadł Sebastian Celarek i precyzyjnym uderzeniem podwyższył wynik na 3-1.
W końcowych minutach swoich sił próbowali Dariusz Sarabun, Tomasz Kobierecki i Mateusz Trębacz, jednak rezultat nie uległ już zmianie.
Dzięki temu Pogorzanka mogła cieszyć się z pierwszego zwycięstwa w sezonie.