Gimnazjum nr 3 najlepsze w halówce w Chrzanowie

12.10.2009 13:26 | 2 komentarze | 1 711 odsłona | red
Publiczne gimnazjum nr 3 wygrało w poniedziałek gminne zawody w halowej piłce nożnej chłopców uzyskując tym samym awans do „powiatów”, które zostaną rozegrane w Chrzanowie 15 października.
2

W turnieju wzięło udział sześć zespołów. W grupie A najlepsze okazało się PG 2 wygrywając z PG Płaza oraz remisując z PG 1. W grupie B z dwoma zwycięstwami do finału awansowało PG 3. Drugie miejsce zajęło PG 4 dzięki pokonaniu 2-1 gimnazjum z Pogorzyc.
Trzecie miejsce przypadło PG 1 po wygraniu trzy do zera z „czwórką”.

W finale już w pierwszej minucie prowadziło PG 2, a gola zdobył Tomasz Orszulak. W 7. minucie do remisu doprowadził Mierzwa zamykając akcję na dalszym słupku. W 11. minucie PG 3 na prowadzenie wyprowadził Gaudyn uderzając z dystansu do bramki opuszczonej przez Lasika. Kilka sekund później było już 3-1, a „bombą” z dystansu popisał się Kacper Wierzba. W odpowiedzi po wznowieniu gry technicznym strzałem na 2-3 trafił Orszulak. W 12. minucie po zagraniu Mierzwy piłkę do własnej bramki skierował Borowiecki i to PG 3 awansowało do etapu powiatowego, którego jest organizatorem.