Pewne zwycięstwo Maratonu

18.10.2009 09:06 | 0 komentarzy | 1 957 odsłona | red
Zawodnicy Maratonu bez większych problemów poradzili sobie z rywalami, którzy momentami schodzili na niziny swoich umiejętności.
0

Pierwszy set był dla podopiecznych Edwarda Zająca spacerkiem. Zresztą takie wyniki jak 5-1, 10-3, 15-5 i końcowy 25-7 mówią same za siebie.

W drugiej odsłonie gospodarze musieli się dużo więcej napocić, by odnieść zwycięstwo. Prowadzili już 6-2, lecz po chwili nieoczekiwanie wynik brzmiał 10-13. Ani jedni, ani drudzy nie odpuszczali. Maraton prowadził potem 14-13, by stracić kolejne dwa „oczka”. Wówczas miejscowi wyrównali i zdobyli kolejne dwa punkty, co dawało im przewagę 17-15. Goście raz jeszcze zdołali doprowadzić do remisu, a w końcówce seta Maraton nie dał im szans.

W trzeciej partii pierwsze dwa punkty powędrowały na konto przyjezdnych. Jednak krzeszowiczanie zapisali aż 11 „oczek” z rzędu. W końcówce na tablicy pojawiły się m. in. wyniki 19-9 i 23-13. Wtedy cztery kolejne punkty zdobyli gromniczanie. Tyle że nie oni cieszyli się ze zwycięstwa.

Maraton Krzeszowice- Grom Gromnik 3-0 (25-7; 25-20; 25-17)
Maraton: Barnaś, Kłosowski, Kędziora, Płaczek, Dzido, Nawała, Wójcik- libero. Na zmiany wchodzili: Bodzęta, Mitka, Szymański.