Chrzanowski futsal wystartował

27.10.2009 07:21 | 1 komentarz | 3 180 odsłony | red
W niedzielne popołudnie odbyła się pierwsza kolejka Chrzanowskiej Ligi Futsalu. W sześciu spotkaniach nie zabrakło emocji i zaskakujących wyników. Pierwszym liderem klasyfikacji strzelców został Piotr Jawień.
1
Aut wybija zawodnik UKS II LO Dariusz Hrabia. Z prawej sędzia Rafał Ziach

Futsalowe rozgrywki wpisały się już na stałe w kalendarz imprez organizowanych w Chrzanowie. W tym roku w Chrzanowskiej Lidze Futsalu rywalizuje 12 zespołów. W pierwszej kolejce planowe zwycięstwo odniosła tylko Północ. Pozostałe pięć wyników trzeba uznać za niespodzianki. Druga kolejka zostanie rozegrana 8 listopada. Początek o 14.00.

UKS II LO - Północ 2-5 (1-3)
Marek Wideł, Szymon Wantulok - Damian Seręga x2, Jakub Zieliński, Michał Kocot, Wojciech Tomal
Gdyby nie Paweł Pstrusiński to po trzech minutach Północ przegrywałaby przynajmniej dwoma bramkami. Nowy bramkarz tego zespołu jednak świetnie interweniował, co zmobilizowało jego kolegów do strzelania goli. W 7. minucie wynik technicznym uderzeniem otworzył Tomal, a dwie minuty później mocno strzelił Seręga. W 13. min. bramkę kontaktową zdobył Wantulok wykorzystując sytuację sam na sam, ale już 60 sekund później po golu Michała Kocota Północ znowu prowadziła różnicą dwóch trafień. W 27. min. na 2-3 trafił Wideł finalizując szybką kontrę. W dojściu do remisu przeszkodziła strata z 35. minuty Wiśniewskiego. Piłkę przejął Seręga i pokonał stojącego z konieczności między słupkami Kamila Hrabię, a wynik meczu w samej końcówce na 2-5 ustalił Jakub Zieliński.

Instalbud - Protector 7-2 (5-1)
Marcin Wielonek x4, Gabriel Dudek x2, Grzegorz Wicher - Artur Oczkowski, Tomasz Bińkowski
Protector rozpoczął bez nominalnego bramkarza. Między słupkami z konieczności stanął Bromboszcz, który nie zaliczy występu na tej pozycji do udanych. Po sześciu minutach było bowiem już 4-0 i praktycznie po meczu. Wtedy na boisko wszedł spóźniony Krzysztof Proksa – nowy bramkarz Protectora. Jeszcze nie zdążył się rozgrzać, a już został pokonany. W 9. min. na 5-0 strzelił Wielonek. W 12. minucie pierwszego gola dla Protectora zdobył Oczkowski, a w 25. minucie drugiego Bińkowski. Na więcej tego dnia jednego z faworytów ligi nie było stać. Wykorzystał to Instalbud dobijając rywala, a swoją trzecią i czwartą bramkę zaliczył Wielonek.

Megalo - KS Orły 6-4 (1-3)
Mateusz Wierzba x2, Łukasz Wierzba x2, Łukasz Horawa, Grzegorz Pater - Michał Domurat, Karol Domurat, Michał Ząbkowski, Krystian Klinkosz
Megalo to kompletny nowicjusz mający jeden z najmłodszych składów w lidze. Orły natomiast od lat grają w rozgrywkach Chrzanowskiej Ligi Futsalu. Rozpoczęło się wedle oczekiwań. W 6. minucie bramkarza Megalo Marcina Domurata pokonał nowy nabytek Orłów…Karol Domurat. Jego poczynania z trybun oglądali kuzyni Maciej i Wojciech Domuratowie, a na boisku towarzyszył mu trzeci kuzyn Michał. Zespół z ławki prowadził niegrający tego dnia, ojciec Michała, Zbigniew Domurat. Do remisu w 10. min doprowadził Łukasz Wierzba, który w zespole gra z bratem Mateuszem oraz tatą Aleksandrem. Do przerwy 3-1 prowadziły już Orły. Domurata pokonali Klinkosz i Ząbkowski. Tuż po wznowieniu gry do remisu doprowadził duet braci Wierzbów, a na 4-3 dla Orłów trafił Michał Domurat. W 36. min był ponownie remis, a Zielezińskiego pokonał Grzegorz Pater. Pobudził tym samym do walki kolegów z zespołu i Megalo zdobyło pierwsze historyczne punkty w lidze. Do siatki trafili bowiem jeszcze w ostatniej minucie Łukasz Horawa i Mateusz Wierzba.

Antalya - Wygiełzów 4-3 (2-1)
Wojciech Skwarczyński x2, Wojciech Jedynak, Krzysztof Chłopek - Mateusz Kasperczyk, Dawid Adamczyk, Wojciech Kwiatkowski
Mistrz z Wygiełzowa grał w pierwszej kolejce z czwartą w ubiegłym sezonie Antalyą. Mecz był chyba najszybszym w ciągu dnia, a to za sprawą zawodników Wygiełzowa, których atutem jest szybkie rozgrywanie piłki i dynamika w biegu. Aby Antalya mogła podjąć walkę musiała się do tego dostosować i kryć w obronie, a przy kontrach szybko wracać za rywalem. Po jednym z przechwytów w 5. minucie piłka dotarła w polu bramkowym do Skwarczyńskiego, który otworzył wynik meczu. W 7. minucie w pole karne Antalyi wdarł się Kasperczyk, a piłka po rykoszecie od Skwarczyńskiego wpadła do siatki i był remis. W 16. Skwarczyński trafił po raz drugi do właściwej bramki i było 2-1. W 26. minucie na 3-1 trafił Chłopek, ale pięć minut później po kontrze na 3-2 bramkę zdobył Dawid Adamczyk. Piłka po rękawicy Gortata przekroczyła linię bramkową. Odpowiedź Antalyi była jednak natychmiastowa. Niespełna po 60 sekundach czwartego gola zdobył Wojciech Jedynak. W 33. min na 4-3 trafił Kwiatkowski i do końca meczu trwała niesamowita walka Wygiełzowa o zdobycie gola. Obrona Antalyi była jednak skuteczna, a najlepszą okazję zmarnował Batory, który po wypluciu piłki przez Gortata dobijając ustrzelił instynktownie interweniującego bramkarza Kebabów.

UMKS Orzeł Balin - Solidex 4-2 (0-2)
Piotr Urbański, Arkadiusz Romanowski, Maciej Czub, Paweł Baran - Marcin Broda x2
Solidex, czyli zespół, który wcześniej występował pod szyldem Fotosu po dwóch golach Brody prowadził do przerwy z Orłem Balin 2-0. Składający się z samych juniorów rywal w drugiej odsłonie się zmobilizował i zdołał odrobić straty, by ostatecznie wygrać 4-2. Wszystkie bramki młodzież zdobyła kontrując wykorzystując przy tym swoją szybkość.

ADI - OLKO 6-5 (1-4)
Piotr Jawień x5, Paweł Gawęcki - Dominik Hejmej x2, Artur Grabiec x2, Piotr Walas
Niesamowity przebieg miał pojedynek ADI z OLKO. ADI prowadziło po bramce Jawienia, który wykorzystał sytuację sam na sam z Walkowiakiem. W 9. minucie był remis, kiedy po asyście Knapika kontrę zakończył A. Grabiec. Do przerwy OLKO prowadziło już 4-1, a Filipka pokonywali dwukrotnie Dominik Hejmej oraz raz Piotr Walas. W 24. i 31. minucie do siatki OLKO trafiał Jawień, ale w 30. minucie na 5-3 gola zdobył Artur Grabiec. W 39. minucie OLKO miało już tylko jedną bramkę przewagi, a po chwili na 5-5 trafił Gawęcki. Chcąc zdobyć całą pulę OLKO wycofało bramkarza co zakończyło się przechwytem i strzałem na pusta bramkę Jawienia, który celnie uderzył po raz piąty w spotkaniu i ADI wygrało 6-5.