Janina łatwo ograła Skawę

01.11.2009 08:56 | 0 komentarzy | 1 469 odsłona | red
Piłkarze lidera IV ligi Janiny Libiąż pokonali w sobotę Skawę Wadowice 4-0 (2-0).
0
Indywidualny pojedynek w środku boiska

Gospodarze byli faworytami meczu i nie zawiedli. Już w 16. minucie Kamil Adamczyk padł w polu karnym, a skutecznym wykonawcą jedenastki okazał się Artur Szlęzak. Dziesięć minut później było już 2-0, gdy piłkę uderzoną z wolnego przez Łukasza Hejnowskiego po rykoszecie posłał do siatki Michał Grabowski. W 42. minucie doskonałą okazję zmarnował Łukasz Ząbek. Pewnie tylko on wie, jak z kilku metrów uderzył nad poprzeczką.

Trzeciego gola strzelił za to już trzy minuty po przerwie Dawid Adamczyk, który stał przy długim słupku po ofensywnej akcji Kamila Adamczyka. W 53. minucie niepilnowany w szesnastce Przemysław Niewiedział (wszedł na boisko kilka minut wcześniej) podwyższył na 4-0. Potem gra się wyrównała. Nie mający już nic do stracenia wadowiczanie atakowali, ale nie wynikało z tego większe zagrożenie bramki Jakuba Księżarczyka. W 87. minucie gola mógł jeszcze zdobyć Kacper Dworniczek, ale uderzył w poprzeczkę. Libiążanie w dobrym stylu zdobyli więc planowe trzy punkty, zacierając złe wrażenie po ostatniej porażce z Wolanią.

W innych sobotnich meczach Orzeł Balin wygrał 2-1 na wyjeździe z Tuchovią, a osłabiony trzebiński MKS uległ u siebie 1-3 Lubaniowi Maniowy. Piłkarze Balina są więc wiceliderem. Do Janiny tracą 3 punkty.