Najlepsze piłkarki w Trzebini

04.11.2009 10:54 | 0 komentarzy | 4 173 odsłony | red
Zaledwie trzy drużyny stanęły na starcie powiatowego turnieju w piłce nożnej dziewczyn szkół gimnazjalnych. Co ciekawe wszystkie zespoły do rywalizacji przystąpiły w niebieskich strojach. Najlepsze okazały się podopieczne Łukasza Pałki z Gimnazjum nr 1 w Trzebini.
0
Zawodniczki z Gimnazjum nr 1 Trzebini z uwagą słuchają wskazówek swojego trenera Łukasza Pałki

Swojego przedstawiciela nie miały gminy Libiąż i Zagórze, a szkoda, bo i prestiż imprezy przy większej frekwencji byłby wyższy. Trzy ekipy zagrały więc systemem każdy z każdym dwa razy 10 minut. Zawodniczki grały bardzo czysto, obyło się bez kar a i fauli było bardzo mało.

W pierwszym pojedynku Zespół Szkół nr 1 z Chrzanowa zdecydowanie, bo 5-0, pokonał Zespół Szkół z Alwerni. Drużyna z Alwerni po pięciu minutach odpoczynku zmierzyła się z Gimnazjum nr 1 z Trzebini. Już w 3. minucie fatalny błąd popełniła bramkarka z Trzebini. Wznawiając grę ręką wyszła za pole bramkowe i rywalki miały okazję strzału z sześciu metrów. Skorzystały z niej i Alwernia sensacyjnie prowadziła. Do przerwy był już jednak remis, a w drugiej połowie faworytki przechyliły szalę zwycięstwa na swoją korzyść.
O wszystkim zdecydował więc mecz pomiędzy szkołami z Chrzanowa i Trzebini. Lepsze okazały się zawodniczki z Trzebini wygrywając 2-0. Awansowały tym samym do turnieju rejonowego, w którym zagrają cztery ekipy z Małopolski Zachodniej. Zawody zostaną rozegrane w Chełmku.