Powalczą o mistrza województwa

06.11.2009 15:14 | 1 komentarz | 3 254 odsłony | red
Uczniowie Gimnazjum nr 3 w Trzebini zostali mistrzami rejonu w halowej piłce nożnej chłopców. Zwycięstwo w zawodach, które odbyły się w Regulicach upoważnia ich do walki o prymat w Małopolsce.
1
Przy piłce Jakub Pająk

Na starcie stanęły cztery ekipy: Gimnazjum nr 3 Trzebinia (powiat chrzanowski), Gimnazjum nr 2 Kęty (powiat oświęcimski), Gimnazjum nr 4 Olkusz (powiat olkuski) oraz Gimnazjum Klecza Dolna (powiat wadowicki). Grano systemem każdy z każdym 2 razy 10 minut, a zawody sędziował Maciej Matusik.

Przed rokiem najlepsze w rejonach okazało się Gimnazjum z Żarek, które zwyciężyło również na szczeblu województwa. Trzebinianie nie chcieli więc być gorsi, ale pierwszy krok musieli zrobić na sali w Regulicach. PG 3 z Trzebini mogło prowadzić z Kętami w 5. minucie, ale po dograniu od Wallentina w słupek trafił Pająk. Dwie minuty później akcja tego duetu zakończyła się już celnym trafieniem, ale przed przerwą rywal doprowadził do remisu. W drugiej połowie skuteczniejsza była Trzebinia. Dwa razy bramkarza pokonał J. Pająk, a raz Kurzymski. Krzysztof Pająk piłkę do siatki puścił tylko dwa razy i Trzebinianie wygrali 4-3. W swoim drugim pojedynku długo męczyli się ze szkołą z Olkusza. Prowadzenie w 8. minucie dał Gąsior, który uderzył lekko z dziewięciu metrów, ale zasłonięty bramkarz nie zdołał interweniować. Tuż po przerwie na 2-0 trafił Kurzymski, a wynik meczu ładnym strzałem w okienko ustalił w 14. minucie Okarmus.

Przed ostatnim meczem podopieczni Marcina Kasprzyka byli praktycznie pewni awansu, nikt nie zakładał bowiem porażki róznicą pięciu bramek. Tak też się oczywiście nie stało, choć Klecza postawiła trudne warunki. W 3. minucie po idealnie rozegranej kontrze prowadzenie PG 3 z Trzebini dał Pająk. Po przerwie na prowadzenie wyszli jednak rywale, a remis w 18. minucie uratował Wallentin uderzając w kierunku dalszego słupka.

Kapitan Gimnazjum nr 3 z Trzebini mógł więc po zakończeniu turnieju odebrać z rąk dyrektora Szkoły Podstawowej w Regulicach Jarosława Gawła oraz sędziującego turniej Macieja Matusika puchar za pierwsze miejsce. W zwycięskiej drużynie zagrali: Krzysztof Pająk, Artur Malczyk, Mateusz Okarmus, Damian Kurzymski, Jakub Pająk, Mateusz Wallentin, Damian Barcik, Daniel Piędel, Michał Gąsior i Wojciech Głuch.