Myślachowice zagrały na piątkę

07.11.2009 16:59 | 1 komentarz | 1 315 odsłona | red
Aż 0-5 rozbili zawodnicy Błyskawicy Myślachowice w sobotnim meczu drużynę Ruchu Młoszowa.
1

Początek meczu ułożył się idealnie dla podopiecznych trenera Marka Tanistry. Już po 11 minutach trwania spotkania jego zawodnicy prowadzili dwiema bramkami. Najpierw fatalny błąd w obronie popełnił Paweł Odrzywołek i czyhający na piłkę Łukasz Witek natychmiast wyłuskał mu ją spod nóg, po czym pognał w stronę Beniamina Szczęsnego nie dając mu dużych szans na udaną interwencję. Po kolejnych pięciu minutach mocny strzał z dwudziestu metrów oddał Paweł Wilk. Bramkarz Ruchu wybił piłkę tak niefrasobliwie, że ta odbiła się od słupka i trafiła pod nogi Łukasza Witka, który z bliskiej odległości dopełnił formalności.

Po zmianie stron pod bramkę Myślachowic ruszyli gospodarze. Strzały Adriana Petki i Michała Odrzywołka najczęściej szybowały wysoko nad bramką. Goście też robili swoje i efektem był kolejny gol po strzale pod poprzeczkę Pawła Wilka. W 60. minucie można powiedzieć było już po meczu. Na 0-4 z rzutu wolnego wykonywanego tuż sprzed linii pola karnego podwyższył strzałem w lewy róg bramki Damian Seręga.

Gracze miejscowych próbowali przedrzeć się pod bramkę strzeżonej przez Marka Kozłowskiego, jednak ich ataki najczęściej rozbijane były na dobrze funkcjonującej w tym dniu defensywie Błyskawicy.

Kropkę nad i zawodnicy gości postawili w tym meczu w 85. minucie. Wtedy to w polu karnym sfaulowany został Michał Bartosik i sędzia bez wahania zarządził rzut karny. Jego egzekutorem był Damian Seręga, który strzelił tuż przy słupku nie dając żadnych szans Beniaminowi Szczęsnemu.