2. kolejka Chrzanowskiej Ligi Futsalu

09.11.2009 15:39 | 0 komentarzy | 1 939 odsłona | red
Po dwóch seriach spotkań tylko Północ ma na swoim koncie komplet sześciu punktów. W najciekawszym meczu kolejki Antalya zremisowała z ADI 5-5 i te zespoły z czterema punktami znajdują się na 2 i 3 miejscu w tabeli.
0
Rzut wolny w meczu przeciwko Północy wykonuje Radosław Klimek z Orłów

Instalbud – Wygiełzów 1-7 (1-3)
Kamil Wojdyła – Andrzej Batory x2, Łukasz Grabowski, Łukasz Pactwa, Kamil Adamczyk, Tomasz Ryba, Mateusz Kasperczyk

Po pierwszej kolejce lepiej czuł się Instalbud, który pokonał Protectora. Wygiełzów przegrał z Antalyą więc w drugiej kolejce chciał zdobyć pierwsze punkty. Już w 2. minucie prowadził Wygiełzów, kiedy z najbliższej odległości Tomaszewskiego pokonał Kamil Adamczyk. Cztery minuty później z ostrego kąta uderzył Wojdyła, a piłka po ręce Księżarczyka wpadła do siatki i było po jeden. Po chwili ponownie na prowadzenie wyprowadził Kasperczyk, a w 11. minucie po bramce Grabowskiego było 1-3. Od wyższej porażki do przerwy Instalbud uratował Tomaszewski broniąc dwa przedłużonego rzuty karne. Nie zmobilizowało to jednak jego kolegów do walki, bowiem w drugiej połowie trafiał tylko Wygiełzów. Po jednej bramce strzelili Ryba oraz wracający po kontuzji Pactwa, a dwa gole zdobył Andrzej Batory.

Antalya – ADI 5-5 (2-2)
Maciej Krupnik x2, Wojciech Jedynak x2, Wojciech Skwarczyński – Piotr Jawień x2, Marcin Dorynek, Paweł Gawędzki, Mateusz Filipek

Poziom meczu może nie był zbyt wysoki, ale emocji w nim z pewnością nie brakowało. Dziesięć bramek, szybkie zmiany wyniku i kontrowersyjne decyzje sędziów to wszystko co potrzebne jest aby spotkanie było ciekawe. Po kilkudziesięciu sekundach ADI prowadziło już 1-0 kiedy Burze dokładając nogę w polu bramkowym pokonał Mateusz Filipek. W 9. i 14. minucie dwukrotnie ładnie przymierzył Krupnik i Antalya objęła prowadzenie. W 20. min. sędzia podjął kontrowersyjną decyzję przynając ADI rzut wolny pośredni z sześciu metrów za rzekome przytrzymanie piłki przez Mędrka. Przy pierwszym strzale za szybko z muru wybiegł Machura i stały fragment gry powtórzono. Po uderzeniu Dorynka piłka odbiła się od nogi Machury i zmyliła Burzę wpadając do siatki. Tuż po rozpoczęciu drugiej części meczu akcję Antalyi celnym strzałem sfinalizował Skwarczyński. W odpowiedzi wyrównał Jawień. W 31. min strzelił Jedynak, a na 4-4 trzy minuty później ponownie trafił Jawień. Kiedy do końca meczu pozostała minuta Jedynak trafił na 5-4 dla Antalyi, ale po wzięciu czasu i 30 sekundach gry nie stało się nic innego tylko oczywiście padł remis. Szczęśliwym strzelcem okazał się Gawędzki, który uszczęśliwił ADI. Antalya żałowała straty punktów, szczególnie, że w drugiej połowie zmarnowała przynajmniej dwie „piłki meczowe”.

Solidex – Protector 1-5 (1-1)
Marcin Broda – Tomasz Bińkowski x2, Artur Oczkowski x2, Serge Nahle

Już w drugiej minucie dla Protectora trafił Oczkowski dobijając swój wcześniejszy nizbyt mocny strzał. Przed ługie minuty na boisku nic się nie działo, aż do 15. minuty kiedy do remisu doprowadził Broda. Druga połowa należała już do Protectora, który szczególnie z kontry był bardzo groźny. W 32. i 34. minucie dwukrotnie Handzlika pokonał Bińkowski, a po chwili na 1-4 bramkę zdobył Oczkowski. Wynik meczu w 38. min. ustalił Serge Nahle przyjmując piłkę na klatkę piersiową i po obrocie w polu karnym umieszczając ją w siatce.

OLKO – UMKS Orzeł Balin 9-2 (5-0)
Marcin Hejmej x3, Dominik Hejmej x3, Tomasz Grabiec x2, Piotr Walas – Miłosz Ołpiński x2

Olko ten mecz miało wygrać i wygrało bez większego nakładu sił. Orzeł Balin dopiero uczy się gry na hali, bowiem tylko kilku zawodników ze składu zespołu miało wcześniej styczność z futsalem. W Olko trwał braterski pojedynek pomiędzy Marcinem i Dominikiem Hejmejami, ostatecznie zakończony remisem. Obaj strzelili po trzy bramki. Dwa trafienia dla Orła Balin zaliczył Miłosz Ołpiński, który trafił do siatki w 28. i 35. minucie. Gdyby jego koledzy byli skuteczniejsi szczególnie w pierwszej połowie porażka byłaby o wielce niższa.

Północ Chrzanów – KS Orły 6-1 (2-0)
Damian Seręga x2, Michał Kaiser x2, Wojciech Sztogryn, Wiktor Gołasz – Patryk Luberda
Naprzeciw siebie stanęły zespoły, które chyba najdłużej ze wszystkich występują na chrzanowskim parkiecie. Wszyscy oczekiwali, że Orły po porażce w pierwszej kolejce z Megalo podniosą się, ale niestety tak się nie stało i mecz nie miał historii. W 6. minucie na „ścianie” obrócił się Seręga i było 1-0. Trzy minuty później z prawej strony pola bramkowego piłkę między nogami Zielezińskiego posłał do siatki Kaiser. Po chwili Orły mogły zdobyć bramkę kontaktową, ale Rejdych trafił w poprzeczkę, a dobitkę z najbliższej odległości wybronił Gielarowski. W 28. minucie sytuację sam na sam wykorzystał Sztogryn, a nadzieje orłom dwie minuty później dał Luberda. W 31. minucie bramkę powinien zdobyć z najbliższej odległości Rejdych, ale podobnie jak w pierwszej połowie dobrze spisał się Gielarowski. Końcówka należała do Północy, która ostatecznie wygrała 6-1, a Orły mogą mówić o pechu kiedy w 38. minucie w słupek w jednej akcji trafili Grzywa i Klimek.

Megalo – UKS II LO 4-5 (1-4)
Łukasz Wierzba x2, Aleksander Wierzba x2 – Sebastian Majewski x2, Mateusz Skrzypiński, Dariusz Hrabia, Szymon Wantulok

UKS II LO przez cały mecz prowadził, ale szczególnie w drugiej połowie czuł na plecach oddech rywala, który nie chciał odpuszczać mimo wąskiego składu. W 8. minucie prowadzenie II LO dał Dariusz Hrabia, a po pięciu minutach wyrównać mógł Łukasz Wierzba, ale ustrzelił poprzeczkę. W 15. min bramkę na 2-0 zdobył Skrzypiński, ale w odpowiedzi akcję skutecznie zamknął Aleksander Wierzba. Ostatnie dwie minuty pierwszej połowy okazały się zabójcze dla Megalo. Wtedy bowiem Domurata pokonali Wantulok oraz Majewski, który huknął z rzutu wolnego. W 22. minucie straty nieco zniwelował Ł. Wierzba, który skorzystał z podania od Dawida Kulawika. W 29. minucie w sytuacji sam na sam sfaulował Pater za co otrzymał czerwoną kartkę. Megalo nie grało jednak zbyt długo w osłabieniu, bowiem z rzutu wolnego ładną podcinka gola na 5-2 zdobył Majewski i skład można było uzupełnić. W 34. minucie swoją druga bramkę zdobył Aleksander Wierzba, a w 38. minucie na zaskakującego uderzenie z dystansu zdecydował się jego syn Łukasz i było tylko 4-5, ale na więcej Megalo nie starczyło już czasu.

Najlepsza piątka kolejki: Łukasz Gielarowski (Północ), Sebastian Majewski (UKS II LO), Piotr Stach (Protector), Damian Seręga (Północ), Dominik Hejmej (OLKO)

Tabela: 1.Północ Chrzanów, 2. ADI, 3. Antalya Kebap, 4. OLKO, 5. Wygiełzów, 6. UKS II LO, 7. Instalbud, 8. Megalo, 9. Protector, 10.UMKS Orzeł Balin, 11. Solidex, 12. KS Orły Chrzanów