Druga wygrana Alwerni

14.11.2009 18:51 | 1 komentarz | 2 357 odsłony | red
Piłkarze trzecioligowego MKS Alwernia odnieśli w ostatnim ligowym meczu rundy jesiennej drugie zwycięstwo. W sobotnim spotkaniu pokonali u siebie Juventę Starachowice 1-0. Trzy punkty gospodarzom zapewnił Tomasz Jasieczko.
1
Piłkarze Alwerni (błękitne koszulki) pokonali Juventę Starachowice 1-0

Podopieczni Marcina Gędłka od początku osiągnęli przewagę, jednak na efekty kibice musieli czekać do 21. minuty. Wówczas Sawczuk dośrodkował idealnie na głowę Jasieczki, a ten wpakował piłkę w długi róg bramki gości. Chwilę później Juventa mogła wyrównać. Po strzale z dystansu jednego z graczy ze Starachowic Chuderski wybił futbolówkę przed siebie, ale obrońcy zdołali zablokować składającego się do strzału Pyszczka. Przed przerwą dobrą okazję dla Alwerni zmarnował jeszcze Gnyla, a strzał Kucia obronił Wróblewski.

W pierwszym kwadransie drugiej połowy gospodarze próbowali podwyższyć wynik, jednak to rywal był bliższy wyrównania. W 54. minucie Płusa trafił w wolnego w słupek.

Od 60. minuty piłkarze ze Starachowic osiągnęli przewagę. Zawodnicy MKS-u koncentrowali się głównie na defensywie. Momentami ich gra przypominała "obronę Częstochowy". W 70. minucie z dystansu uderzył Gruszczyński, ale piłka minęła nieznacznie lewy słupek bramki strzeżonej przez Chuderskiego.

W doliczonym czasie gry strzał Płusy z wolnego obronił jeszcze w dobrym stylu golkiper Alwerni i beniaminek III ligi mógł cieszyć się z drugiego zwycięstwa w sezonie.

Warto wspomnieć o niezwykle efektownej oprawie meczu, o którą fani MKS-u zadbali na początku pierwszej i szczególnie drugiej części spotkania.