2. kolejka Młodej Chrzanowskiej Ligi Futsalu

22.11.2009 09:21 | 0 komentarzy | 4 044 odsłony | red
W drugiej kolejce spotkań zawodnicy dysponowali wielką skutecznością. Prawdziwe strzelanie urządziła sobie szczególnie Antalya Junior, która wygrała z Olimpijczykiem 20-1. Kolejne emocje na chrzanowskim parkiecie już w niedzielę 22 listopada.
0
Michał Kowalik (MKS Trzebinia-Siersza I) dwa razy zagrał przy aucie piłkę przed gwizdkiem i obejrzał czerwoną kartkę

PUKS Trójka Trzebinia – PMOS Bakard Chrzanów 4-9
Mateusz Kieres x2, Kamil Pstrucha, Oskar Porębski – Wojciech Babiarz x3, Marek Tokarz x2, Michał Fudała x2, Patryk Rola, Dariusz Kozub PMOS mecz z pierwszej kolejki rozegra dopiero w piątek, więc pojedynek z PUKS-em Trzebinia był debiutem tego zespołu w rozgrywkach MChLF. Trzebinianie w pierwszej kolejce zremisowali z Orłami więc z pewnością liczyli tym razem na komplet punktów. Zaczęło się dla nich obiecująco, bowiem w 5. minucie bramkę zdobył Kieres. Po golach Babiarza i Roli w 11. minucie było już jednak 2-1 dla PMOS-u. W 16. minucie piłkę na własnej połowie przejął Oskar Porębski i okazji nie zmarnował doprowadzając do remisu. Przed przerwą PMOS trafiał jednak dwa razy i do przerwy prowadził 4-2. Decydujący o losach meczu był początek drugiej odsłony. Chrzanowianie w ciągu czterech minuty zdobyli trzy bramki i w 24. minucie po golu Fudały prowadzili 7-2. Oba zespoły jeszcze dwukrotnie pokonywały bramkarza rywala i PMOS wygrał 9-4.

Antalya Junior – MUKS Olimpijczyk Chrzanów 20-1
Sebastian Radziejewski x8, Łukasz Wierzba x4, Michał Gucik x2, Patryk Miziołek x2, Szymon Górka x2, Bartosz Nowak, Bartłomiej Kurzak – Dominik Kołomański
W składzie Antalyi Junior zabrakło nominalnego bramkarza i między słupkami po 20 minut stali Wierzba i Gucik. Nie przeszkodziło to jednak w odniesieniu bardzo wysokiego zwycięstwa nad Olimpijczykiem złożonym jednak z zawodników 2, 3 lata młodszych niż „Kebaby”. Dla Antalyi Junior osiem trafień zaliczył Radziejewski, dzięki czemu po dodaniu dwóch goli z pierwszej kolejki prowadzi w klasyfikacji strzelców. Ze strony Olimpijczyka w końcówce meczu sytuację sam na sam z Gucikiem wykorzystał Dominik Kołomański.

Północ Junior – Zagórzanka Zagórze 5-2
Krzysztof Kaiser x3, Michał Kocot, Michał Górczyk – Marcin Paliwoda, Radosław Fiba
Północ Junior długo męczyła się z Zagórzanką, a najlepsza okazje zmarnował Sztogryn. W przeciągu całego spotkania Północ raziła nieskutecznością, a kilkakrotnie miała pecha trafiając w słupki. Przełamanie dał w 8. minucie Górczyk. Kolejne bramki w pierwszej połowie to dzieło najmłodszego na boisku, jedenastoletniego Krzysztofa Kaisera, który pokonał Synala trzykrotnie i do przerwy było 4-0. W 26. minucie na 5-0 trafił z najbliższej odległości Michał Kocot. W końcówce trafiała także Zagórzanka. W 34. min. z rzutu wolnego celnie przymierzył Fiba, a w ostatnich sekundach Lasika pokonał także Marcin Paliwoda.

UKS II LO 2 – Orły Junior 3-4
Łukasz Cembrzyński, Marcin Cudak, Mateusz Stokłosa – Karol Domurat x3, Michał Domurat
Zespół z II LO prowadził w 4. minucie kiedy po strzale z dystansu Cembrzyńskiego piłka odbiła się od M. Domurata i zmyliła w bramce Brasia. Cztery minuty później przy rzucie wolnym czas wziął trener Orłów Junior Przemysław Nowicki co poskutkowało celnym trafieniem Karola Domurata i był remis. Nie minęła minuta, a ten sam zawodnik zdobył drugie trafienie uderzając w kierunku dalszego słupka. W 11. min. powinien być remis, ale Stokłosa z karnego ustrzelił Brasia. Wykorzystały to Orły, które jeszcze przed przerwą prowadziły 3-1. Z ostrego kąta w okienko trafił Michał Domurat. W 25. minucie bramkę kontaktową zdobył Cudak, ale w 28. min. swoje trzecie trafienie zaliczył K. Domurat i Orły prowadziły 4-2. W ostatniej minucie kontakt na 4-3 złapał Stokłosa, ale aby wyrównać II LO brakło już czasu.

MKS Trzebinia-Siersza I – UKS II LO 1 7-2
Jakub Pająk x2, Michał Kowalik, Marcin Kalinowski, Patryk Barański, Maciej Muras, Wojciech Głuch – Tomasz Obrok x2
MKS I uważany za jednego z faworytów ligi do swojego pierwszego pojedynku w rozgrywkach przystąpił chyba zbyt spokojnie. W 4. minucie prowadzenie dla UKS-u zdobył bowiem Obrok. Trzy minuty później skutecznie kontrę strzałem ze szpica wykończył Głuch. Gracze UKs II LO 1 walczyli, ale kiedy sił już brakło nie byli w stanie powstrzymać ofensywy MKS-u, który po bramce Jakuba Pająka do przerwy prowadził już 5-1. W 27. minucie techniczne trafienie zaliczył Obrok, ale to wszystko na co było stać tego dnia UKS, a Trzebinia podwyższyła na 7-2 za sprawą Barańskiego i Murasa. Po swoim tegorocznym debiucie Michał Kowalik z MKS-u I powinien zapamiętać jedno. Kiedy prosi sędziów, aby aut był wykonywany na gwizdek musi na niego zaczekać. Za przedwczesne zagranie dwukrotnie otrzymał bowiem żółtą kartkę i musiał w drugiej połowie zakończyć grę.

Solidex Junior – MKS Trzebinia-Siersza II 8-2
Mateusz Ptasiński x3, Adrian Bartoszewicz x3, Bartłomiej Majka, Mariusz Oleksy – Krzysztof Pająk, Daniel Piędel
W pierwszej kolejce Solidex dość gładko uległ Antalyi. Przeciwko MKS-owi II w dalszym ciągu nie miał nominalnego bramkarza, ale się wzmocnił. Trzeba podkreślić tu szczególnie występ Adriana Bartoszewicza. Młody zawodnik Wisły Kraków świetnie wkomponował się w zespół i dzięki swoim technicznym umiejętnościom pomógł w zdobyciu trzech punktów. Solidex grał bowiem na wielkiej swobodzie strzelając mocno i co najważniejsze celnie. Z dystansu trafiali Ptasiński, Oleksy czy Majka, a po indywidualnych akcjach Barański. Za ciekawostkę należy podać fakt, iż swoją bramkę w tym meczu zdobył bramkarz MKS-u Krzysztof Pająk. Po jego wyrzucie piłka otarła się o palce interweniującego Dunaja i wpadła do siatki Solidexu.

Najlepsza piątka kolejki: Patryk Gąsior (MKS I), Karol Domurat (Orły Junior), Adrian Bartoszewicz (Solidex Junior), Krzysztof Kaiser (Północ Junior), Sebastian Radziejewski (Antalya Junior)