Strzał życia Marcela Dudka

11.02.2010 23:24 | 3 komentarze | 3 140 odsłony | red
KP Chrzanów na jednym ze sztucznych boisk w Katowicach rozegrał w czwartkowy wieczór sparing z A-klasową Sołą Oświęcim. Podopieczni Pawła Olszowskiego wygrali 4-1, choć nie przyszło im to wcale łatwo.
3
Marcel Dudek swój debiut w KP Chrzanów przypieczętował piękną bramką.

Mimo obfitych opadów śniegu plac gry był dobrze przygotowany, choć oczywiście zalegało na nim trochę zmrożonego białego puchu. Oba zespoły długo nie stwarzały żadnych sytuacji strzeleckich, aż w końcu w 35. minucie dwukrotnie uczyniła to Soła. Najpierw piłka po strzale z rzutu wolnego przeleciała minimalnie nad poprzeczką, a po chwili po główce rywala świetnie między słupkami spisał się…Marcin Broda, który z konieczności wcielił się w rolę bramkarza.

Tuż przed przerwą lewą flanką przedarł się Nowicki, który zacentrował ostro w pole karne, a tam szczupakiem piłkę do siatki skierował Paweł Łukasik i zespół z Chrzanowa objął prowadzenie. W 55. minucie było już 2-0, a bramkę zdobył Witkowski.

W 75. minucie po przerzucie z prawej strony do środka, napastnik Soły znalazł się w sytuacji sam na sam, której nie zmarnował zdobywając bramkę kontaktową. Defensywa podopiecznych Pawła Olszowskiego przez kolejnych kilka minut była dziurawa, ale w dwóch znakomitych sytuacjach dla rywala skutecznie interweniował gościnnie broniący w KP junior młodszy Lwa Olszyny Damian Brożek.

W 84. min. po akcji lewa stroną boiska Paweł Łukasik z wysokości pola karnego dograł do Witkowskiego, a ten tylko dopełnił formalności. Po chwili mogło być 4-1, ale Paweł Olszowski głową ustrzelił bramkarza przy krótkim słupku. Czwarta bramka dla Chrzanowian jednak padła. W 88. minucie na uderzenie z 35. metrów zdecydował się testowany zawodnik Orła Balin Marcel Dudek, a piłka zatrzepotała w siatce wpadając tuż pod poprzeczką.