Najlepsi szachiści wygrali w Trzebini i-pody

16.02.2010 09:26 | 0 komentarzy | 1 971 odsłona | red
W XV Międzynarodowym Turnieju w Szachach Aktywnych w Trzebini zagrało w weekend około 200 zawodników. Czołowe miejsca w kilku kategoriach zajęli zawodnicy Hetmana Koronnego Trzebinia oraz UKS SP 8 Chrzanów.
0
Michał Mirski z Hetmana Koronnego Trzebinia (z prawej) z 7 punktami wygrał klasyfikację ogólną do 14 lat.

Na trzebiński turniej oprócz zawodników z Polski przyjechało też 7 Anglików, 6 Niemców, dwóch Ukraińców oraz Hindus. Frekwencja była nieco mniejsza od tej, jakiej spodziewali się organizatorzy.
- Z powodu złych warunków pogodowych nie dojechali między innymi zawodnicy z Wrocławia i Wybrzeża – wyjaśnił dyrektor turnieju Janusz Szczęśniak.

W Trzebini było o co walczyć. Najlepsi zawodnicy dostali między innymi i-pody oraz sprzęt sportowy. Dzięki grupie sponsorów łączna wartość nagród sięgnęła w tym roku aż 14 tysięcy złotych. Szachiści z ziemi chrzanowskiej wygrali w trzech kategoriach. Michał Mirski z Hetmana Koronnego Trzebinia z 7 punktami wygrał klasyfikację ogólną do 14 lat. W kategorii do 16 lat triumfował zaś Daniel Sadzikowski z UKS SP 8 Chrzanów. W grupie do 10 lat zwyciężył jego klubowy kolega Mateusz Staroń. Rywalizacja dwóch silnych ośrodków szachowych z Chrzanowa i Trzebinia była dodatkowym smaczkiem imprezy. Szczegółowe wyniki zamieścimy w środowym, papierowym wydaniu „Przełomu”, patrona medialnego turnieju.