II LO przekroczyło dziesiątkę

28.02.2010 23:21 | 0 komentarzy | 2 568 odsłony | red
Futsalowcy UKS II LO występujący w Regionalnej Lidze Juniorów musieli szybko zapomnieć o sobotniej porażce z Gwiazdą. W niedziele spotkali się z Futsal Szkółką Pyskowice. Gospodarze z Chrzanowa okazali się lepsi wygrywając 11-7.
0
Mateusz Lechojda (w zielonym stroju) pilnuje rywala z Pyskowic.

UKS po trzech minutach prowadził już 2-0, kiedy bramkarza rywala pokonali Mendela oraz D. Kisiel po podaniu od Barana. W 10. min. bramkę kontaktową po rzucie wolnym zdobył Sobczak, który po chwili skutecznie wykończył kontrę i był już remis. W 16. minucie goście z Pyskowic już prowadzili, a Trzeciaka strzałem ze „szpica” pokonał Omylak. Do remisu doprowadził D. Kisiel uderzając w kierunku dalszego słupka. Jeszcze przed przerwą przedłużonego karnego wybronił Trzeciak. Kisiel wykorzystując asystę Mendeli wyprowadził zespół na ponowne prowadzenie.

Początek drugiej odsłony należał do podopiecznych Mirosława Kikli. Trzy kolejne bramki zdobyli Mendela, Kisiel oraz Baran i w 24. minucie UKS prowadził 7-3. Do końca spotkania oba zespoły nie grzeszyły dobra defensywą. Pyskowice wycofały bramkarza i nadziewały się na kontry, a po własnych strzałach z dystansu zdobywały bramki, w czym prym wiódł Sobczak, który pięciokrotnie umieścił piłkę w siatce. Ostatecznie UKS wygrał 11-7, a wynik w ostatnich sekundach ustalił Patryk Mendela, wykorzystując dogranie od Damiana Kisiela. Ten duet napastników przez całe spotkanie współpracował ze sobą, co w dużej mierze przyczyniło się do zwycięstwa UKS i zdobycia trzech punktów.