Arka pokonuje szóstoligowca

22.03.2010 17:46 | 4 komentarze | 2 284 odsłony | red
Piłkarze A-klasowej Arki Babice pokonali w meczu sparingowym grający w lidze okręgowej Górnik Brzeszcze 3-1. Szkoleniowcem rywala jest prowadzący do niedawna Żarki Stanisław Dwornik.
4
Krzysztof Proksa w drugiej połowie kilkakrotnie uchronił Arkę od utraty bramki

Mecz rozegrano na bocznym boisku w Brzeszczach. Przewagę z pierwszej części gry gospodarze udokumentowali bramką, którą strzelili w 18. minucie. Po kilku dokładnych podaniach napastnik Górnika znalazł się sam na sam z Proksą i szansy nie zmarnował.

Po utracie gola Babice odważniej zaatakowały i w 28. minucie doprowadziły do remisu. Kwiatkowski popisał się dalekim, trzydziestometrowym podaniem do wychodzącego na wolne pole Mianowskiego, a ten ograł bramkarza i skierował piłkę do pustej bramki.

Cztery minuty później Kasperczyk dograł do Daniela Sielskiego, a ten wyprowadził Arkę na prowadzenie. W przerwie trenerzy obu zespołów przeprowadzili kilka zmian co lepiej wpłynęło na grę Górnika. Mimo stwarzanych sytuacji podopieczni Stanisława Dwornika nie zdołali jednak pokonać dobrze dysponowanego Krzysztofa Proksy. Wynik meczu na 3-1 dla Arki w 73. minucie ustalił Marcin Sielski finalizując jedną z kontr.

- Wynik cieszy, bowiem każdy lubi przecież wygrywać. Miałem do dyspozycji szesnastu zawodników, ale z powodu kontuzji i zajęć na uczelni nie mogli grać B. Paprot, Kościelniak czy Mazgaj. W drużynie nie brakuje ambicji, dzieki której można często nadrabiać braki w wyszkoleniu technicznym. Życzyłbym sobie i drużynie takich wyników jak dzisiaj w lidze – skomentował po meczu trener Arki Babice Stanisław Bąk.