ZWM-Wodna wygrywa w Dulowej

09.05.2010 16:51 | 1 komentarz | 3 297 odsłony | red
Piłkarze trzebińskiego ZWM-Wodna odnieśli trzecie zwycięstwo z rzędu. W niedzielnym meczu B-klasy pokonali na wyjeździe UKS Dulowa 2-1.
1
Tomasz Baudler (z lewej), strzelec pierwszej bramki dla ZWM-Wodna Trzebini w pojedynku z Tomaszem Kozakiem z Dulowej

Gospodarze ruszyli do ataku od początku pojedynku. W 6. minucie Krzysztof Mirek przelobował bramkarza gości, ale jeden z obrońców zdołał w ostatniej chwili wybić futbolówkę z linii bramkowej.

Pięć minut później było 1-0 dla UKS-u. Waldemar Ziarnik przedarł się prawą stroną, dośrodkował w pole karne, a przecinający podanie Seweryn Wadowski pechowo wpakował piłkę do własne bramki.

W 21. minucie K. Mirek przegrał pojedynek sam na sam z Michałem Maślanką. W 33. minucie w szesnastkę Dulowej wpadł Paweł Gwizdała, ale jego uderzenie obronił Adrian Bednarczyk.

Dwie minuty po zmianie stron przyjezdni doprowadzili do wyrównania. Gwizdała ograł dwóch rywali, podał do niepilnowanego Tomasza Baudlera, który precyzyjnym strzałem pokonał Bednarczyka. Chwilę później z woleja uderzał Gwizdała, ale przeniósł futbolówkę nad poprzeczką. W 52. minucie indywidualną akcją popisał się Ziarnik, ale trafił tylko w boczną siatkę.

Wynik spotkania na 2-1 dla ZWM-Wodna ustalił w 87. minucie zmiennik Mariusz Wadowski celnym strzałem z rzutu wolnego.