Klasa A: Domurat dał wygraną Zagórzance

03.06.2010 19:50 | 6 komentarzy | 2 330 odsłony | red
Zagórzanka tylko 1-0 wygrała czwartkową potyczkę z Lgotą. Podopieczni Mieczysława Szczurka od pierwszego gwizdka grali w dziewięciu, ale zostawili na boisku sporo zdrowia.
6
Z obrońcą Lgoty o piłkę walczy zmiennik Dawid Kucia (Zagórzanka, nr 18)

Spotkanie zamiast w Mętkowie rozegrano w Żarkach, na tzw. Gronówku. Przez cały mecz dużą przewagę w posiadaniu piłki i stworzonych sytuacjach miała Zagórzanka. Nic dziwnego, bo na meczu zjawiło się tylko 9 zawodników Lgoty. Ich taktyka była prosta: zagęszczona obrona i długie piłki, kierowane do jedynego napastnika Jarosława Pieprzycy. O dziwo, lider z Zagórza przez długi czas nie mógł znaleźć recepty na pokonanie Artura Stryczka. Wreszcie w 37. minucie po wrzutce Damiana Gaudyna do siatki z 5 metrów trafił Wojciech Domurat.

W drugiej połowie obraz gry się nie zmienił. Zagórzanka seryjnie marnowała okazje bramkowe. Najlepsze mieli Arkadiusz Biesek (po długim rajdzie trafił w poprzeczkę), Artur Oczkowski (główkowal obok prawego słupka), Wojciech Domurat (przestrzelił w w sytuacji sam na sam) oraz zmiennik Mariusz Bigaj (trafił w boczną siatkę). Goście ambitnie grali do końca (docenili to nawet kibice Zagórzanki), ale ich akcje skazane były na niepowodzenie.

- Graliśmy w przewadze, ale na moich zawodników nie podziałało to mobilizująco. Stąd taka skromna wygrana. Do przypieczętowania awansu do VI ligi brakuje nam tylko punktu. Postaramy się go zdobyć w najbliższym meczu w Płazie – powiedział nam po końcowym gwizdku Artur Oczkowski, grający trener Zagórzanki.