Klasa B: o wygranej Kątów nad Mętkowem zadecydowała ostatnia akcja

06.06.2010 09:43 | 2 komentarze | 2 092 odsłony | red
W sobotnim meczu klasy B Zryw Kąty wygrał 3-2 z Mętkowem po bramce strzelonej w ostatnich sekundach.
2
Walka o piłkę w środkowej części boiska. Tyłem z numerem 9 strzelec gola dla Mętkowa Krystian Rozmus.

Spotkanie zaczęło się z 25-minutowym opóźnieniem. Gospodarze zażądali od arbitra sprawdzenia dokumentów tożsamości rywali. Napastnik gości Piotr Oleksa nie miał przy sobie dowodu i pojechał po niego do domu.

Dużo więcej emocji było w pierwszej połowie. Prowadzenie dał gościom w 10. minucie Krystian Rozmus po przelobowaniu bramkarza Kątów Tobiasza Komperdy. Minutę później strzałem piętą wyrównał Kamil Proksa. W 20. minucie ponownie przyjezdni trafili do siatki. A konkretnie Łukasz Rudnicki po uderzeniu w długi róg. Po pół godzinie gry stan meczu na 2-2 wyrównał strzałem z woleja Jakub Wrzoskiewicz.

Po zmianie stron częściej w posiadaniu piłki byli goście, ale futboliści Zrywu wyprowadzili kilka kontr. Jednak Mariusz Mysiura strzelił tuż nad poprzeczką, a zmiennik Wojciech Banasik o mało co nie przelobowal bramkarza (dobitka Łukasza Nowaka minęła bramkę). Gdy wydawało się, że mecz zakończy sie podziałem punktów, Wojciech Banasik poszedł na przebój. Mimo asysty obrońcy w pełnym biegu strzelił do siatki przy lewym słupku i gospodarze wzbogacili się o 3 punkty.