Wisła „popłynęła” w Kamieniu

07.06.2010 08:35 | 0 komentarzy | 1 627 odsłona | red
Zabójcze pierwsze piętnaście minut w wykonaniu Startu Kamień pokazało, że zwycięzcą tego meczu mogą być tylko gospodarze, którzy dominowali od początku do końca meczu.
0

W pierwszej minucie meczu błąd stopera Miziołka wykorzystał Tomasz Panek i z około 7 metrów zdobył pierwszego gola. W 11. minucie podanie Gary wykorzystuje Bylica i jest 2:0. Za cztery minuty znowu Gara mija kolejno trzech zawodników Wisły jak tyczki w slalomie i po indywidualnej akcji podwyższa na 3:0. Po tym golu zawodnicy Wisły się obudzili, ale na boisku dominowali gospodarze, którym wychodziło praktycznie wszystko. Szczególnie aktywny i pożyteczny był w tym meczu Tomasz Gara, który w drugiej połowie meczu zdobył hat-tricka. Poza tym w 53. minucie wywalczył karnego, którego na gola zamienił Sykała, a w 58. minucie zdobył piątą bramkę dla gospodarzy. Kolejne trzy gole dla Kamienia zdobył wspomniany Tomasz Panek ale szczególnej urody był ten ostatni z 81. minuty, gdy strzałem z 26 metrów całkowicie zaskoczył Hudzika. Honorowe trafienie dla Wisły odnotował z rzutu karnego Marek Kania.

Zdecydowane i zasłużone, wysokie zwycięstwo gospodarzy, którzy od początku meczu narzucili gościom swój styl gry. Grali szybko, przechwytując większość piłek w środku boiska i wyprowadzali szybkie kontry, z których większość kończyła się golami. Dominującą rolę odegrał w tych akcjach Tomasz Panek, który po zdobyciu czterech goli dogonił w klasyfikacji najlepszych strzelców swojego brata – Grzegorza, który nie grał w tym meczu. Zawodnicy Wisły uratowali honor po strzale z rzutu karnego, ale w przeciągu całego meczu byli tylko tłem przy świetnie dysponowanych gospodarzach.

Start Kamień – Wisła Jankowice 8:1 (3:0)
Bramki:
1:0 T Panek (1), 2:0 Bylica (11), 3:0 Bylica (15), 4:0 Sykała (53), 5:0 Gara (58), 6:0 Panek (62), 7:0 Panek (72), 8:0 Panek (81), 8:1 Kania (83).
Start Kamień: Zięć - Sądecki, Sykała ( 60 Wyka), Kozioł, T Panek - Wiecheć, Rusiński, Gara (70 Starowicz), Bylica (60 Zabagło) - Grzesiak, Martyna ( 73 Lelek).
Wisła Jankowice: Hudzik – Pierzchała, Butora, Patyk, Miziołek – Nędza, Burza, Kubisiak (46 Pająk), Kania – Mroczka, Kubera.