MOKSiR drugi w międzynarodowym towarzystwie

08.06.2010 10:29 | 0 komentarzy | 1 797 odsłona | red
W ramach Dni Chrzanowa po rocznej przerwie ponownie zorganizowano międzynarodowy turniej piłkarski z udziałem zespołu z zaprzyjaźnionej z Chrzanowem węgierskiej Nyekladhazy. W przeciwieństwie do lat ubiegłych rywalizowali trampkarze młodsi a nie gimnazjaliści.
0
Pojedynek w meczu MOKSiR Chrzanów i Zagłębia Sosnowiec

Na starcie stanęło pięć zespołów. Goście z Nyekladhazy, Gwarek Ornontowice, Zagłębie Sosnowiec, Beskid Andrychów i gospodarze MOKSiR Chrzanów.

Poziom gry był bardzo wysoki i nawet Beskid, który nie zdołał zdobyć w czterech meczach żadnego punktu, nie ograniczał się tylko do defensywy. Bezkonkurencyjne okazało się Zagłębie Sosnowiec, które zdobyło komplet punktów. Poza wygraną z Beskidem 8-0 pozostałe zwycięstwa były jednak tylko jedno bramkowe.

W ostatnim pojedynku zmierzyły się ekipy Gwarka oraz MOKSiR-u. Chrzanowianie potrzebowali zwycięstwa, aby zając drugie miejsce w turnieju, ale już po trzech minutach przegrywali 0-2. Wzięli się jednak do roboty i po trafieniach najskuteczniejszych w zespole Kaisera i Otrębskiego doprowadzili do remisu. W drugiej połowie trwał już koncert gry MOKSiR-u. Kaiser zdobył jeszcze trzy bramki, dwie dołożył Matys, a jedną Otrębski i chrzanowianie mogli cieszyć się z drugiego miejsca na podium.

Zawody podsumował główny organizator Kazimierz Socha, który podziękował uczestnikom oraz sędziom z KS Chrzanów. Wszystkie zespoły otrzymały okazałe puchary, a król strzelców Jakub Piątek z Gwarka statuetkę.

MOKSiR zagrał w składzie: Itkowiak, Madoń, Kaiser, Otrębski, Kędziora, Matys, Mleczko, Dzierwa, Gałka, Piekło, Kaczmarski, Szczurek, Wojtczak, Stach, Feliński, Pasek. Trenerem zespołu jest Sławomir Gołba.