Popis strzelecki Mazeli

16.06.2010 22:35 | 4 komentarze | 2 902 odsłony | red
W środowym meczu trzeciej ligi piłkarze MKS-u Alwernia pokonali na własnym boisku Beskid Andrychów 3-1, dzięki trzem trafieniom Józefa Mazeli.
4
Józef Mazela (niebieski strój) popisał się klasycznym hat trickiem w meczu z Beskidem

W środowym meczu trzeciej ligi piłkarze MKS-u Alwernia pokonali na własnym boisku Beskid Andrychów 3-1, dzięki trzem trafieniem Józefa Mazeli.

Pierwsi groźnie zaatakowali gospodarze. Już w 2. minucie obrońca Beskidu wybił piłkę pod nogi Mazeli, ale jego strzał z woleja był niecelny.
W kolejnych fragmentach gry częściej pod bramką rywali gościli andrychowianie. W 15. minucie bliski szczęścia był Grzegorz Derek, jednak główkował w poprzeczkę. Chwilę później Piotr Chuderski obronił strzał Michała Adamusa, a w 23. minucie Derek ponownie trafił w poprzeczkę.
Pod koniec pierwszej połowy w ofensywie pokazał się obrońca Alwerni Marek Baster. Najpierw jednak podał zbyt lekko do Mazeli, a potem strzelił nad poprzeczką.
Gdy wydawało się, że przed przerwą nic się już nie zmieni, Mateusz Penkala odegrał głową do Dereka. Ten uderzył tuż przy słupku i Beskid objął prowadzenie.
Po zmianie stron na murawie istnieli już tylko alwernianie, którzy potrzebowali zaledwie dziesięciu minut by zdobyć trzy gole. Autorem wszystkich trafień – najskuteczniejszy zawodnik MKS-u Mazela. W 52. minucie po zamieszaniu przy rzucie rożnym z bliska pokonał Jacka Felscha. W 60. minucie mocnym uderzeniem wykorzystał precyzyjne podanie Jarosława Cecugi, a dwie minuty później, sfinalizował ładną akcję Artura Rusina.
Alwernia mogła wygrać jeszcze wyżej, ale szczęścia zabrakło Jakubowi Kacprzakowi (trafił w poprzeczkę), a Mazela przestrzelił z trzech metrów po dośrodkowaniu Michała Kucia.