Na chrzanowskim piasku łodzianie nie do pokonania

22.06.2010 13:35 | 0 komentarzy | 4 962 odsłony | red
Zakończony we wtorek półfinał Mistrzostw Polski juniorów w siatkówce plażowej zdominowały pary z Łodzi. Zajęły cztery pierwsze miejsca i wywalczyły awans do finału w Kędzierzynie-Koźlu.
0
Bartosz Lewicki ( lewej) i Paweł Pełka odpoczywają w przerwie meczu finałowego

W finale para UKS SMS Łódż Bartosz Lewicki - Paweł Pełka pokonała w Chrzanowie 2-0 klubowych kolegów Macieja Kosiaka i Bartłomieja Kujawiaka.

- Gramy razem drugi sezon. Nasz największy sukces to wywalczone w ubiegłym roku siódme miejsce w Mistrzostwach Europy do 18 lat – powiedzieli nam zwycięzcy zawodów.

Trzecie i czwarte lokaty zajęli zawodnicy Wifamy Łódź: Maciej Biernat i Wojciech Sowiak oraz Przemysław Bulak i Alex Andryszewski.
W chrzanowskim półfinale spotkało się 16 najlepszych juniorskich teamy z województw łódzkiego, świętokrzyskiego, podkarpackiego i małopolskiego. Małopolskę reprezentowały trzy pary libiąskie: Świerzowicz/Urbaniak, Englert/Kumorowicz i Ciuła/Topa oraz para chrzanowsko–libiąska Kozik/Luboń. Najlepiej z nich spisali się Kacper Urbaniak i Konrad Świerzwicz, sklasyfikowani na miejscach 7-8.
Cztery najlepsze pary z chrzanowskiego półfinału zagrają o medale mistrzostw Polski w finale zaplanowanym w dniach 13-15 lipca w Kędzierzynie-Koźlu.