Chełmek świętuje w Wiśle

27.06.2010 16:49 | 1 komentarz | 2 013 odsłony | red
W meczu ostatniej kolejki szóstej ligi KS Chełmek zremisował 1-1 z Cedronem Brody i zajął pierwsze miejsce w tabeli, bo swój mecz przegrali zawodnicy Halniaka Maków Podhalański.
1

Spotkanie z Brodami podopieczni Jacka Dobrowolskiego rozegrali w sobotę już o godzinie 12. Pierwotnie mecz miał się rozpocząć o 17, ale kierownictwo Chełmka poprosiło gości o przesunięcie terminu z uwagi na wyjazd zawodników biało-zielonych do Wisły. Zarząd klubu w nagrodę za awans do piątej ligi ufundował im weekendowy pobyt w tej miejscowości.

Sam mecz toczył się w dość szybkim tempie. Najlepsze okazje po stronie Chełmka, na otwarcie wyniku, mieli kolejno Kustra i Afeltowicz, ale dopiero Łukaszce udało się umieścić piłkę w siatce bramki gości. W 42. minucie otrzymał on podanie od Kustry, piłkę przyjął na dwunastym metrze i strzelił po krótkim rogu. Jeszcze przed przerwą podwyższyć mógł Afeltowicz, jednak w sytuacji „sam na sam” z golkiperem Cedronu minimalnie posłał piłkę obok słupka.

W drugiej połowie wyrównali przyjezdni. I choć w samej końcówce szalę zwycięstwa, na stronę gospodarzy, przechylić mógł Kaczor, to w dogodnej sytuacji z bliska trafił wprost w bramkarza.

- Dzisiejszy mecz był bardzo otwarty i sporo było w nim sytuacji bramkowych. Zakończyło się remisem, z czego nie jesteśmy zadowoleni, bo mogliśmy spokojnie wygrać – skomentował po meczu szkoleniowiec KS Chełmek Jacek Dobrowolski.
Remis w ostatnim meczu dał jednak jego zawodnikom, w końcowym rozrachunku, pozycję lidera w tabeli, bo swoje spotkanie w Pilicy przegrali piłkarze Halniaka.