Nie masz konta? Zarejestruj się

Sport

CHRZANÓW. Zawodnicy wracają na Fabryczną

31.07.2010 17:37 | 0 komentarzy | 3 783 odsłony | red
Szóstoligowcy KP Chrzanów rozegrali pierwszy mecz sparingowy. Na boisku przy ul. Fabrycznej ulegli 1-3 Arce Babice. W zespole może dojść do sporych zmian kadrowych.
0
CHRZANÓW. Zawodnicy wracają na Fabryczną
Do KP Chrzanów wrócił m.in. Grzegorz Kalfas (z lewej) w towarzystwie Artura Łabanowskiego
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Szóstoligowcy KP Chrzanów rozegrali pierwszy mecz sparingowy. Na boisku przy ul. Fabrycznej ulegli 1-3 Arce Babice. W zespole może dojść do sporych zmian kadrowych.

Przez kilka tygodni nad zespołem z Chrzanowa wisiały czarne chmury. Istniało nawet niebezpieczeństwo, że KP nie przystąpi do rozgrywek. Ostatecznie się tak nie stało i zespół pod wodzą Tomasza Brońka, który na stanowisku trenera zastąpił Pawła Olszowskiego, przygotowuje się do sezonu.

Z KP Chrzanów pożegnał się Wojciech Tekielak (MKS Alwernia) oraz Tomasz Witkowski, który będzie grającym trenerem UKS Dulowa. Zgodę na treningi w Zagórzance Zagórze otrzymał ponadto obrońca Łukasz Grzywa.

W ekipie Tomasza Brońka na sparingu z Babicami zabrakło m.in. Antonika, Jochymka, Machury, Janika, Radosza czy Brody, którzy z różnych powodów nie mogli pojawić się na murawie. Nowemu trenerowi zaprezentowali się więc młodzi Mateusz Wojtaczka oraz Łukasz Bębenek, którzy mają za sobą grę w juniorach KP oraz kilku zawodników wcześniej związanych z tym zespołem chcących wrócić do klubu. Testowani byli także dziewiętnastoletni pomocnik oraz dwudziestoletni napastnik. Obaj są mieszkańcami Chrzanowa.

- KP Chrzanów był moim pierwszym seniorskim klubem i chcę teraz pomóc w kolejnym sezonie. Frekwencja nie jest optymistyczna, ale kilka osób przebywa na wakacjach. Myślę więc, że nie będzie problemów, aby uzbierać dobrą kadrę na mecze ligowe. Powrót zawodników kiedyś tu występujących tylko w tym pomoże. Znają bowiem warunki panujące w klubie a to poprawia także atmosferę – komentuje Grzegorz Kalfas, który rundę wiosenną spędził w Promyku Bolęcin.

W swoim pierwszym sparingu KP Chrzanów przegrał z Arką Babice 1-3. Bramkę dla podopiecznych Tomasza Brońka w 17. minucie zdobył strzałem głową jeden z zawodników, który przed laty występował przy Fabrycznej. Kolejny sprawdzian zespół odbędzie w piątek 6 sierpnia. Rywal jest w trakcie ustalania.

Adam Banach