CHEŁMEK. Remis z beniaminkiem czwartej ligi

07.08.2010 15:57 | 0 komentarzy | 2 820 odsłony | red
W piątek piłkarze KS Chełmek zmierzyli się na własnym boisku z Przeciszovią Przeciszów. Gra obu zespołów mogła się podobać, a wynik 3-3 był najsprawiedliwszym rozstrzygnięciem tej konfrontacji.
0

W meczu z Przeciszovią po raz pierwszy w okresie przygotowawczym zagrał Ariel Afeltowicz, którego dalsza przyszłość w klubie jest jednak ciągle nie znana. Ponadto testowano niechcianych zawodników Janiny Dawida Chylaszka i Dawida Adamczyka.

Jako pierwsi na prowadzenie wyszli zawodnicy Jacka Dobrowolskiego. W siódmej minucie lewą stroną z indywidualną akcją popędził Kamil Adamczyk. Będąc na wysokości lini piątego metra podał piłkę wzdłuż bramki, a akcje zamknął celnym trafieniem testowany Dawid Chylaszek. Goście odpowiedzieli w 22. minucie kiedy to „rozklepali” obronę Chełmka i po akcji dwójkowej wyrównali. Wynikiem 1-1 zakończyła się pierwsza część spotkania.

W drugiej ponownie na prowadzenie wyszli miejscowi. Prostopadłe podanie Kaczora trafiło do Kuliga, który jeszcze je przedłużył do Kamila Adamczyka, a ten wykończył całość celnym trafieniem. Kolejne gole strzelali już jednak beniaminkowie czwartej ligi z Przeciszowa. Najpierw wykorzystali błąd w obronie Górskiego, a potem udanie jeden z ich piłkarzy uderzył z osiemnastego metra. Remis w końcowych minutach meczu gospodarze zdołali jednak uratować. W 82. minucie jednemu z zawodników gości z okolic chorągiewki piłkę wyłuskał Kamil Adamczyk, z którą następnie wszedł z boku pola karnego i biegnąc jeszcze z bliska strzelił po krótkim słupku.

Był to przedostatni sprawdzian Chełmka przed pierwszym meczem ligowym ze Skawą Wadowice. W nadchodzący wtorek beniaminek piątej ligi zmierzy się jeszcze w towarzyskiej konfrontacji z Janiną Libiąż na boisku rywala. Początek tego meczu przewidziany jest na godzinę 18.