Jednym radość, drugim łzy

30.08.2010 08:20 | 0 komentarzy | 3 303 odsłony | red
O wielkim pechu mogą mówić piłkarze Błyskawicy Myślachowice, w rozegranym meczu z Victorią Zalas stracili decydującą bramkę w doliczonym czasie gry na około 30 sekund przed zakończeniem meczu.
0
Prezes Józef Cichoń wręcza Marcinowi Kapuście okazały puchar za awans do klasy A

Pierwsza połowa tego meczu to zdecydowana przewaga gospodarzy, potwierdzona dwoma golami. Pierwszego zdobył Mateusz Podgórski po podaniu od Marcina Klity. Drugą bramkę strzelił Marcin Klita. Po przerwie goście ostro zaatakowali. Motorem napędowym tej drużyny był Seręga. „Katem” dla Victorii - Rogaczewski. Dwa zdobyte gole dały gościom nadzieję na końcowy sukces. W szeregi Victorii wkradła się nerwówka, tym bardziej, że od 60. minuty gospodarze grali w dziesiątkę, ponieważ Paweł Milewicz zarobił drugą żółtą kartkę i w konsekwencji tego czerwoną. Gdy sędzia Dariusz Feliksik pokazał, że dolicza dwie minuty, część kibiców gospodarzy pogodzona z remisem, zaczęła powoli opuszczać stadion Victorii. Wtedy właśnie w środku boiska faulem została zatrzymana akcja Victorii. Do piłki podbiegł Paweł Kanclerz, popatrzył jak do przodu z prawej strony ucieka Marcin Klita. Szybka piłka w kierunku Klity, niepewne wyjście Wnuka, więc doświadczony Klita sprytnie posyła piłkę obok zrozpaczonego bramkarza gości. Goooool….i szał radości w Zalasiu. Victoria szczęśliwie wygrywa 3:2, chociaż jak przyznał uradowany trener Jawień: w zasadzie mecz był na remis, ale my mieliśmy więcej szczęścia.

Przed rozpoczęciem meczu prezes PPN Chrzanów Józef Cichoń, oraz członek zarządu Zenon Hrycaniuk wręczyli prezesowi Marcinowi Kapuście okazały puchar za historyczny awans Victorii do klasy A.

Victoria Zalas – Błyskawica Myślachowice 3:2 (2:0)
Bramki:
1:0 Podgórski (18), 2:0 M Klita (28), 2:1 Rogaczewski (49), 2:2 Rogaczewski (75), 3:2 M Klita (90+2)
Victoria: Kapusta – Gasek, Milewicz, R Tataruch, Dudek – Wosik (75 J Knapik), M Knapik (52 R Klita), T Tataruch, M Klita – Ryszka, Podgórski (70 Kanclerz).
Błyskawica: Wnuk – Smalcerz, Wicher, Bartosik, Jędrzejczyk – Wilk (80 Lasek), Seręga, Wielonek ( 46 Kocyk), Jastrzębski (70 Liszka) – Rogaczewski, Witek.