ALWERNIA. Derby bez rozstrzygnięcia

09.09.2010 07:50 | 0 komentarzy | 3 639 odsłony | red
Piłkarze MKS-u Alwernia wywalczyli pierwszy w tym sezonie punkt na własnym boisku, remisując 1-1 w środowych derbach czwartej ligi z Orłem Balin.
0
Dawid Kulawik (przy piłce) zdobył dla Alwerni gola na wagę remisu z Balinem

W pierwszej, bezbramkowej połowie to przyjezdni mieli więcej okazji do objęcia prowadzenia. W 8. minucie w pole karne gospodarzy wpadł Łukasz Cichoń, ale jego strzał pewnie obronił Piotr Chuderski. Potem w dobrej sytuacji znalazł się Nikodem Motyka, ale przeniósł piłkę nad poprzeczką. W końcówce Paweł Kalinowski po ograniu defensora Alwerni uderzył lekko i wprost w bramkarza, a strzał Dawida Ryndała z najbliższej odległości zablokował jeden z obrońców MKS-u. Nastawieni na grę z kontry Alwernianie najbliżsi zdobycia gola byli w 19. minucie. W zamieszaniu podbramkowym do uderzenia złożył się Tomasz Jasieczko, ale defensorzy nie pozwolili mu na skierowanie futbolówki w światło bramki.

ZOBACZ GALERIĘ ZDJĘĆ Z MECZU MKS ALWERNIA – ORZEŁ BALIN

Chwilę poz zmianie stron z wolnego uderzał obrońca Alwerni Mieszko Pacanowski, ale piłka przeleciała tuż nad poprzeczką.
W 58. minucie piłkarze Orła objęli prowadzenie. Kalinowski podał do Macieja Domurata, który wykorzystał niezdecydowanie defensorów i pokonał Chuderskiego. Chwilę później mogło być 2-0 dla balinian, ale golkiper MKS-u w znakomitym stylu wybronił uderzenie Tomasza Zdanowskiego.

Gospodarze pokazali charakter, walcząc do końca o wyrównanie. Ich wysiłki zostały wynagrodzone w 84. minucie. Dawid Kulawik oddał piękny strzał zza pola karnego i futbolówka zatrzepotała w siatce.

- Siadło tak jak chciałem. To moja druga bramka w tym sezonie. Cieszymy się, że w końcu zdobyliśmy jakiś punkt na własnym stadionie. Widać, że nasz zespół jest w przebudowie. Braki w umiejętnościach nadrabiamy ambicją – powiedział po końcowym gwizdku Dawid Kulawik.