Nie masz konta? Zarejestruj się

Sport

KRZESZOWICE. O awansie zdecydowały karne

24.09.2010 14:59 | 0 komentarzy | 5 612 odsłon | red
Młodzi piłkarze UKS-u Trzebinia zwyciężyli w drugiej fazie eliminacji wojewódzkich turnieju Turnieju o Puchar Premiera Donalda Tuska, awansujący do małopolskiego finału.
0
KRZESZOWICE. O awansie zdecydowały karne
Zawodnicy UKS-u Trzebinia (popielato-czerwone koszulki) awansowali do małopolskiego finału Turnieju o Puchar Premiera Donalda Tuska
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Młodzi piłkarze UKS-u Trzebinia zwyciężyli w drugiej fazie eliminacji wojewódzkich turnieju Turnieju o Puchar Premiera Donalda Tuska, awansujący do małopolskiego finału.

Na Orliku w Krzeszowicach stawiło się sześć ekip (chłopcy z rocznika 1997-98 ), które wygrały niedawne kwalifikacje gminne: UKS Trzebinia, SP w Babicach, SP nr 2 w Chełmku, SP w Woli Filipowskiej, SP w Rusocicach i SP w Piotrowicach. Do finału awansowały zespoły z Trzebini oraz Chełmka. Obie drużyny były przed startem turnieju stawiane w roli faworytów.

Trzebinianie pewnie przebrnęli przez grupowe eliminacje pokonując po 4-1 Piotrowice i Wolę Filipowską.
- Gramy całkiem dobrze. Poziom jest wyższy niż w turnieju gminnym – mówił Jakub Wallentin, zdobywca czterech goli dla UKS-u w fazie grupowej.

Chełmek miał trudniejszą przeprawę. Drużynę z Rusocic pokonał 2-1, zdobywając zwycięskiego gola na 10 sekund przed końcem meczu. W drugim spotkaniu ograł Babice 5-3.

Mecz o pierwsze miejsc przyniósł jeszcze więcej emocji. Futboliści z chełmeckieh “dwójki” prowadzili do ostatniej minuty 1-0, ale jeden z ostatnich zrywów trzebinian przyniósł im wyrównanie. W rzutach UKS pokonał rywali 4-3 i awansował do małopolskiego finału, który odbędzie sie pomiędzy 5 a 17 października, najprawdopodobniej w Myślenicach. Najwięcej bramek – pięć – strzelili Marcin Głogowski z Babic i Daniel Wandas z Chełmka.

- Bardzo fajnie, że są takie turnieje. Można pograć na porządnym, równym boisku. Szkoda, że jest ich tak mało. Powinny być przy każdej szkole – powiedział Daniel Doległo z Bolęcina, bramkarz UKS-u Trzebinia.

- Zawody takie jak te, są świetną okazją dla trenerów na wyłapanie piłkarskich talentów – dodał Grzegorz Krzysiak, animator na krzeszowickim Orliku.

Składy zespołów
UKS Trzebinia: Daniel Doległo, Wojciech Kuchta, Jan Martyniak, Szymon Kurek, Michał Cząstka, Jakub Piegza, Jakub Wallentin, Rajmund Raźniak, Maciej Słowik, Ernest Matysek
SP nr 2 w Chełmku: Oskar Majdanik, Daniel Pietrusiak, Piotr Sowa, Sebastian Mastalerz, Daniel Wandas, Przemek Światłowski, Sebastian Kuras, Krystian Bloch, Kacper Anuszewski
SP w Woli Filipowskiej: Patryk Lasoń, Jarosław Sikora, Jakub Wojtas, Krystian Ciombor, Michał Banach, Kamil Kłeczek, Filip Tokarczyk, Jakub Ryba, Adam Noworyta.
SP w Babicach: Dawid Gąsienica, Paweł Perończyk, Patryk, Piwowarczyk, Marcin Głogowski, Mateusz Ładocha, Paweł Mastalski, Dominik Matyskiel, Tobiasz Smółka, Damian Pac, Jakub Kosowski.
(MK)